Wielkie zaskoczenie w stanie Wirginia: Republikanin górą w wyborach
Popierany przez Donalda Trumpa Glenn Youngkin wygrywa w powyborczych sondażach w wyścigu o fotel gubernatora stanu Wirginia. Jest to ogromny i niespodziewany cios dla urzędującego prezydenta USA Joe Bidena i całej Partii Demokratycznej.
Youngkin, dyrektor prywatnego funduszu i polityczny outsider, wygrał z nominatem Demokratów i byłym gubernatorem Terrym McAuliffem w pierwszych poważnych wyborach od inauguracji prezydentury Bidena, które w dodatku są postrzegane jako zapowiedź wyników przyszłorocznych wyborów do Kongresu.
McAuliffe prowadził nieznacznie przez całą kampanię, a jeszcze w październiku miał 3 punkty procentowe przewagi w sondażach nad konkurentem. Youngkin jednak wyrównał wyścig i w końcu w ostatnim tygodniu przed wyborami zaczął nieznacznie wyprzedzać demokratę. Jeżeli ostateczne wyniki się potwierdzą, Youngkin będzie pierwszym kandydatem Republikanów, który wygrał w tym stanie od 2009 roku.
Wynik w Wirginii jest druzgocącą klęską Demokratów na przyjaznym terytorium. Biden wygrał wybory w tym stanie z przewagą prawie pół miliona głosów nad Trumpem, co przekładało się na ponad 10 punktów procentowych różnicy.
Youngkin przez całą kampanię starał się przedstawiać wynik tego głosowania jako referendum w sprawie radykalnej lewicy, która dąży do ograniczenia praw rodziców i swobód obywatelskich oraz do podwyższenia podatków.
Na pierwszy plan wysunęła się w tych wyborach kwestia edukacji, a to za sprawą gwałtu niestabilnego płciowo ucznia na swojej koleżance w jednej z progresywnie nastawionych szkół oraz propagandy polegającej na epatowaniu uczniów podczas zajęć „krytyczną teorią rasową” i pornograficznymi obrazami.
Źródło: Life Site News/Raymond Wolfe, JO
Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej
Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.