Wielki piłkarz Ronaldo „O Fenômeno” został ochrzczony w wieku 46 lat

Nasi autorzy

Wielki piłkarz Ronaldo „O Fenômeno” został ochrzczony w wieku 46 lat

Brazylijczyk Ronaldo podczas meczu Wisła Kraków-Real Madryt 11.08.2004 r., fot. z książki

Brazylijczyk Ronaldo podczas meczu Wisła Kraków-Real Madryt 11.08.2004 r., fot. z książki "Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu" Wacława Klaga, str. 136.

Wtorek 12 września był szczególnym dniem dla Ronaldo Luísa Nazario da Limy, legendy brazylijskiej i światowej piłki nożnej, zwanego „O Fenômeno”, który w wieku 46 lat dokonał znaczącego kroku w swoim życiu wiary, przyjmując sakrament chrztu.

Po ceremonii w parafii São José (św. Józefa) znajdującej się w dzielnicy Jardim Europa po zachodniej stronie São Paulo, Nazario, dwukrotny mistrz świata z brazylijską drużyną, podzielił się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych, podkreślając znaczenie doniosłego momentu w swoim życiu: „Dzisiaj jest wyjątkowy dzień. Zostałem ochrzczony!”.

„Wiara chrześcijańska zawsze była kluczową częścią mojego życia, odkąd byłem mały, chociaż nie byłem jeszcze ochrzczony. Dzięki sakramentowi czuję się naprawdę odrodzony jako dziecko Boże w nowy, bardziej świadomy i głębszy sposób,” napisał brazylijski gwiazdor na swoim koncie na Instagramie 12 września.

W swoim przesłaniu Ronaldo namawia także innych, aby „z własnej woli podążać drogą dobra, wierząc w miłość Jezusa”. Były piłkarz Realu Madryt, Barcelony, Interu Mediolan i innych drużyn udostępnił kilka zdjęć z chrztu, na których widać rodziców chrzestnych Amilcara i Malu. W tym ważnym dniu Nazario podziękował także księżom Fábio de Melo i Dom Oswaldo, a także kościołowi São José.

W czerwcu 2022 r. Ronaldo zademonstrował swoją rosnącą bliskość z wiarą katolicką, spełniając obietnicę odbycia pielgrzymki Camino de Santiago na rowerze. „Podczas pielgrzymki myślałem o wielu rzeczach, ale przede wszystkim odczuwam wdzięczność za to, co osiągnęliśmy wspólnie z klubem Valladolid,” powiedział były piłkarz, który obecnie jest także prezesem klubu Valladolid.

Źródło: ACI Prensa; Aleteia English; Catholic News Agency, TP

Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

Wacław Klag

Wisła, sport i Kraków - te trzy słowa razem mówią bardzo dużo. Przypominają stuletnią historię klubu sportowego, którego osiągnięcia radowały serca Polaków od czasów zaborów, aż po chwilę obecną. Ileż to emocji i nadziei (często spełnionych, ale czasem nie...

 

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Bieg życia Justyny

Bieg życia Justyny

Adam Sosnowski, Andrzej Stanowski

Pierwsza na świecie biografia multimedalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Niewiarygodne tempo - książkę wieńczy relacja z Vancouver. We wszystkich dobrych księgarniach "Bieg życia Justyny" znalazł się już w tydzień po olimpiadzie! Książka dokumentuje osiągnięcia polskiej królowej nart, stwarza również niepowtarzalną okazję bliższego jej poznania.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.