W trzech krajach zamordowano trzech księży z powodu wiary.
Prześladowania katolickich duchownych na świecie wciąż się nasilają. Zaledwie w ciągu kilku ostatnich dni zamordowano trzech księży: jednego na Madagaskarze, jednego w Burkina Faso i jednego w Kolumbii.
Malgaski duchowny ks. Nicolas Ratodisoa zmarł w wyniku ran, jakie odniósł podczas napadu dokonanego przez uzbrojonych mężczyzn. Zatrzymali go na drodze, 30 km od stolicy kraju, Tananarywy, i zażądali od niego pieniędzy. Kapłan nie miał ich jednak przy sobie, zaczęli więc do niego strzelać. Dzień później podczas zamachu terrorystycznego w Burkina Faso zginął hiszpański misjonarz o. Antonio Cesar Fernandez. Wraz ze współbraćmi wracał do swojej wspólnoty w Wagadugu, stolicy kraju. Kilkadziesiąt kilometrów od południowej granicy kraju ich samochód został zatrzymany przez dżihadystów. Księdza Antonio oddzielono od pozostałych pasażerów i zamordowano; sprawcy uciekli. Trzeci duchowny, 65-letni ks. Carlos Ernesto Jaramillo, zmarł wskutek ran kłutych 18 lutego w Kolumbii. Do zdarzenia doszło na przedmieściach Bogoty. Mordercą był nastolatek pochodzący z Wenezueli.
Fakty te potwierdzają wymownie, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. Około 4,8 miliarda ludzi żyje w krajach figurujących w „Światowym Indeksie Prześladowań 2018”. Ponad 600 milionów z nich wyznaje wiarę chrześcijańską, z czego ponad 200 milionów jest prześladowanych w wysokim stopniu. Nowy globalny wskaźnik uwidacznia, że główną przyczyną prześladowań chrześcijan są wyłaniające się ruchy islamskie i nacjonalistyczne w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Islamiści forsują tam radykalizację większych grup ludności, pogrążając całe kraje w wojnie i chaosie. Proces ten jest napędzany przez bratobójczą walkę między sunnitami i szyitami oraz krajami, które za nimi stoją, takimi jak Arabia Saudyjska i Iran. Natomiast ideologicznie ukształtowany nacjonalizm w oparciu o komunizm coraz bardziej ogranicza życie chrześcijan w Wietnamie i Laosie oraz w coraz większym stopniu w Chinach.
Źródło: Catholic Register, Open Doors
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.