W szkołach na Florydzie nauczyciele będą mogli mieć przy sobie broń palną

Nasi autorzy

W szkołach na Florydzie nauczyciele będą mogli mieć przy sobie broń palną

Fot. Pexels Fot. Pexels

Parlament stanowy na Florydzie uchwalił w maju kontrowersyjną ustawę, która pozwoli nauczycielom na noszenie broni palnej w pomieszczeniach klasowych. Nowe prawo jest pokłosiem masakry, do której doszło w lutym 2018 r. w Parkland, gdzie zamachowiec zamordował 17 osób. To po tej tragedii prezydent USA Donald Trump domagał się, aby nauczycielom pozwolono na noszenie broni w szkołach; 15 miesięcy później stało się to faktem.
Zwolennicy ustawy argumentują, że w razie podobnej sytuacji nauczyciele będą mogli obecnie zareagować szybciej niż policja, która musi dopiero dojechać do miejsca zdarzenia. Krytycy z kolei uważają, że odpowiedzialności policji nie wolno w żaden sposób przenosić na nauczycieli. Tak czy inaczej uzbrojenie nauczycieli jest dobrowolne, nowe prawo nie zmusza wychowawców do posiadania broni. Poza tym, zanim będą mogli pojawić się z bronią palną na terenie szkoły, będą musieli odbyć najpierw specjalne, trwające aż 144 godziny szkolenie.

Źródło: „Miami Herald”

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.