USA: Ksiądz LGBT odprawia Mszę św. na tle kobiet tańczących z tęczowymi flagami. W sieci zawrzało

Nasi autorzy

USA: Ksiądz LGBT odprawia Mszę św. na tle kobiet tańczących z tęczowymi flagami. W sieci zawrzało

Szokująca Szokująca "oprawa" Mszy świętej w nowojorskim kościele ojców jezuitów. Fot. zrzut ekraniu z portau X.

Klip wideo przedstawiający dwie kobiety uczestniczące w tak zwanym „tańcu liturgicznym” i machające dużymi tęczowymi flagami dumy LGBTQ+ podczas liturgii sprawowanej w sanktuarium prowadzonym przez jezuitów na Manhattanie wywołał oburzenie wielu katolików, któremu dali oni wyraz w mediach społecznościowych.

Ks. Bryan Massingale, kontrowersyjny ksiądz, który przewodniczył wydarzeniu nazwanym „Wszystkie serca razem: Msza w intencji społeczności LGBTQ+”, publicznie przyznał się, że jest gejem.

„To okropne”, tymi słowami zaczęło się oświadczenie organizacji Catholic Vote, która jako pierwsza opublikowała wideo z liturgii, które prędko obiegło media społecznościowe.

„Podczas Mszy św. w kościele św. Ignacego Loyoli w Nowym Jorku w ramach bluźnierczego tańca liturgicznego tancerze wymachiwali flagami dumy gejowskiej, profanując wiarę podczas pokrętnej próby sprawiania wrażenia ‘inkluzywności’”, czytamy dalej w oświadczeniu.

„To obrzydliwość”, odpowiedział użytkownik portalu X. „Czy ten kościół podlega kardynałowi Dolanowi? Wszyscy musimy napisać do episkopatu i uzyskać oświadczenie/poprawkę w tej sprawie”

„Tutaj nie ma nic do oglądania, tylko śmieszny taniec tęczy podczas ‘Mszy’ z wielebnym Bryanem Massingale w kościele św. Ignacego Loyoli w Nowym Jorku, w którym posługują jezuici”, napisali przedstawiciele organizacji Novus Ordo Watch na platformie X. „Okazja? To był Światowy Dzień AIDS!”, wyjaśnili.

„…ale ograniczają tradycyjną Mszę trydencką…”, przypomniał dr Taylor Marshall.

„To nie jest uwielbienie Boga, ale samego siebie. Jest to bez wątpienia szatańskie”, stwierdził inny użytkownik X.

„Nasi biskupi muszą zdecydować, komu służą i jednym głosem potępić to”, brzmiały inne głosy. „Jeśli będziecie zjednoczeni, to się skończy”.

„Flagi dumy powiewają nad kościołem św. Ignacego Loyoli w Nowym Jorku. Kościół ten w pełni popiera ks. James Martin – jeden z ulubionych przez papieża księży afirmujących LGBTQ – który jest gospodarzem organizacji afirmującej LGBT Catholics & Friends”, przypomniał inny internauta.  

W artykule z 6 sierpnia 2020 r., który ukazał się w U.S. Catholic, ks. Massingale napisał, że dla parafii katolickich „wiarygodność jako Kościół Jezusa Chrystusa” oznacza zaoferowanie „szczególnego powitania” „katolikom LGBTQ”.

Massingale jest księdzem archidiecezji Milwaukee i profesorem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku. Często pisywał do amerykańskiego Magazynu Katolickiego, a także do czasopisma opozycyjnego „National Catholic Reporter”. Jego pracę pochwalił niesławny zwolennik LGBTQ+ ks. James Martin.

Kościół katolicki potępia akty homoseksualne.

„Opierając się na Piśmie Świętym, które przedstawia akty homoseksualne jako akty poważnej deprawacji, tradycja zawsze głosiła, że ​​‘akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane’. Są one sprzeczne z prawem naturalnym. Zamykają akt seksualny na dar życia. Nie wynikają one z autentycznej komplementarności uczuciowej i seksualnej. W żadnym wypadku nie można ich zaakceptować”,  stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego.

Katechizm równie jasno określa, czym jest rodzina, stwierdzając: „Mężczyzna i kobieta zjednoczeni w małżeństwie wraz ze swoimi dziećmi tworzą rodzinę. Instytucja ta ma charakter poprzedzający jakiekolwiek uznanie przez władzę publiczną, która ma obowiązek ją uznać”.

Źródło: lifesitenews.com; AD

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki pomagające nam zachować wierność wierze katolickiej:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Jan Paweł II, Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich.

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

Karl Keating

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

Święta Rodzina

Święta Rodzina

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.

Uczynki Miłosierdzia

Uczynki Miłosierdzia

ks. Waldemar Chrostowski

Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski pięknie i jasno przybliża "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy" (Katechizm Kościoła Katolickiego).
W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego przypomnienia, że uczynki miłosierdzia są niezbędnym elementem życia chrześcijanina.

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

ks. Waldemar Chrostowski

Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.