Ukazał się trzeci tom „Świata Chrystusa” prof. Wojciecha Roszkowskiego!
W trzecim, ostatnim już tomie monumentalnej trylogii poznajemy świat i prawa, jakimi się rządził, w latach 17-30 naszej ery. Są to lata, które przypadają na czas młodzieńczych lat i dorosłości Jezusa z Nazaretu.
Chrystus rozpoczyna nauczanie pośród ludu, głosi przykazanie Miłości Boga i bliźniego w świecie pełnym przemocy, niewoli, okrucieństwa i przesądów. W rzeczywistości, w której życie ludzkie traktowane jest za nic. Cesarstwo rzymskie gardzi małżeństwem i rodzicielstwem, uciekając się do przyjemności i spędzania niechcianych płodów. Państwo Środka boryka się z buntami uciśnionego wojska pod rządami okrutnego cesarza Wang Manga. Zaś lud izraelski zajęty jest drobiazgowym przestrzeganiem prawa. Świat jeszcze nie wie, że Syn Boży rzucił ziarno wiary i nadziei, które zaczyna wydawać plon. Plon, który pomimo śmierci krzyżowej, traktowanej za najbardziej haniebną z możliwych, zapoczątkował nową erę i nowy wymiar, antagonistyczny do pełnej przemocy i nienawiści rzeczywistości.
Głównym założeniem książki jest przybliżenie dzisiejszemu czytelnikowi świata, w którym żył Chrystus i ukazanie niezwykłości jego przesłania, jego życia, śmierci i zmartwychwstania, a przez to historyczne „urealnienie” podstaw wiary chrześcijańskiej – tłumaczy autor, prof. Roszkowski, który nad napisaniem trzech tomów „Świata Chrystusa” pracował ponad 50 lat.
„Patrząc na dzieje świata z perspektywy historyka widać jak na dłoni, że uległ on całkowitej zmianie po tym, gdy pojawił się Chrystus. Jego przesłanie, Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie są czymś absolutnie niezwykłym, a to wszystko działo się przecież naprawdę. Poprzez tę książkę chcę pokazać, że mamy namacalnie historycznie dowody na to, że świat dopiero w Chrystusie znalazł swą pełnię – dodał prof. Wojciech Roszkowski.
Podobnie jak w poprzednich tomach, trzeci tom „Świata Chrystusa” odznacza się starannym przygotowaniem, zarówno pod względem rzetelnej faktografii, jak i plastycznego języka autora tekstu oraz 107 zajmującymi ilustracjami, na które składają się zdjęcia, ryciny, reprodukcje obrazów wspaniałych malarzy jak również mapy własnoręcznie rysowane profesora Wojciecha Roszkowskiego.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.