Szokujące słowa amerykańskiego jezuity przed paradą gejów: Papież Franciszek mianował wielu biskupów wspierających LGBT i ma przyjaciół LGBT.

Nasi autorzy

Szokujące słowa amerykańskiego jezuity przed paradą gejów: Papież Franciszek mianował wielu biskupów wspierających LGBT i ma przyjaciół LGBT.

Fot. the-american-catholic.com Fot. the-american-catholic.com

Przed jedną z największych na świecie homoseksualnych parad o. James Martin SJ celebrował mszę, podczas której powiedział „katolikom LGBT”, aby byli pełni nadziei, ponieważ papież Franciszek ma „przyjaciół LGBT” i „mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT”. O. Martin jest konsultorem watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji i prowadzi kampanię na rzecz większej akceptacji homoseksualizmu w Kościele katolickim. Wieczorem 29 czerwca sprawował mszę w nowojorskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, znanej ze swojego „duszpasterstwa LGBT”, które lekceważy naukę Kościoła na temat seksualności. Jeden z liderów tego duszpasterstwa zbierał fundusze na Planned Parenthood.

Jezuita powiedział przy tej okazji, że „katolicy LGBT” powinni być „twardzi” w odpowiedzi na krytykę ideologii LGBT. Przedstawiając słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii św. Łukasza, starał się rozwinąć definicję bycia Jego uczniem. Wzywając homoseksualnych i transpłciowych katolików, aby „byli twardzi”, powiedział, że w ostatnich latach pojawiło się „wiele pozytywnych kroków w stronę katolików LGBT”. Mówiąc o „dwóch wielkich trendach”, stwierdził, że jeden „można podsumować dwoma słowami: ‘Papież Franciszek’. Jego pięć najsłynniejszych słów brzmi wciąż : ‘Kim jestem, aby ich osądzać?’, co było najpierw odpowiedzią na pytanie w kwestii homoseksualnych księży , a następnie zostało rozszerzone na osoby LGBT”. O. Martin powiedział, że obecny papież jako pierwszy używa słowa„ gej ”, dodając:„ Ma przyjaciół LGBT. I mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT ”. Kolejną pozytywną tendencją według jezuity jest to, że „coraz więcej katolików decyduje się na coming out i jest otwartych na temat swojej tożsamości płciowej. Oni i ich rodziny wnoszą swoje nadzieje i pragnienia do swoich parafii i powoli zmienia się kultura Kościoła”.

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

Pomimo tego trendu duchowny ubolewał, że obecnie panuje „trudny czas dla katolików LGBT”. Odniósł się w ten sposób do zwalniania „pracowników LGBT w cywilnych małżeństwach” przez szkoły katolickie, które wymagają od nauczycieli popierania nauki Kościoła i wskazywania jej swoim przykładem. Twierdził, że szkoły katolickie wykazują podwójne standardy, jeśli chodzi o „heteroseksualnych pracowników”, którzy zachowują pracę, nawet jeśli nie przestrzegają „różnych nauk Kościoła”, niechcący przedstawiając pogląd, który od dawna utrzymuje wielu wiernych katolików. Przywódcy Kościoła, powiedział, nadal wydają dokumenty i oświadczenia, które „nie zdradzają najmniejszego dowodu tego, że wysłuchali o doświadczeniach osób LGBT lub ich rodzin”. O. Martin potępił także „homofobicznych duszpasterzy i parafian”. „Tym bardziej trzeba być takim jak Jezus, czyli twardym ” – rzekł. Powiedział, że katolicy LGBT i ich rodzice i krewni są „tak samo częścią Kościoła, jak papież, lokalny biskup, duszpasterz czy ja. Zakorzeniajcie się w chrzcie i domagajcie się własnego miejsca w swoim kościele”. Parafrazując Jezusa, Martin powiedział, że zrobienie tak będzie trudne. „Czasami wasze rodziny mogą was źle zrozumieć, tak jak rodzina Jezusa. Czasami czujecie się niemile widziani w różnych miejscach, jak Jezus w Samarii. Czasami czujecie się, jakbyście nie mieli domu, jak Jezus ”- mówił w kazaniu. Ale nieporozumienia, powiedział, są „wszystkie częścią podróży. To część bycia z Nim ”.

„Ludzie LGBT powinni w pełni oczekiwać uczestnictwa we wszystkich posługach w Kościele” - powiedział o. Martin. „Powinni nie tylko być przyjmowani i aprobowani, ale przewodzić”. Zakończył, promując ideę, że Bóg stwarza ludzi tak, aby mieli homoseksualną tożsamość: „Bądźcie dumni z tego, że jesteście katolikami. A do moich braci i sióstr i rodzeństwa LGBT: bądźcie katolikami LGBT, do czego jesteście powołani przez samego Jezusa Chrystusa ”.

Jezuita w czerwcu 2019 r. życzył „szczęśliwego miesiąca dumy wszystkim moim wielu katolickim przyjaciołom LGBTQ”. Jego homoseksualny aktywizm obejmował wspieranie wpuszczania chłopców do toalet dla dziewcząt i na odwrót, przyjęcie nagrody od odszczepieńczego New Ways Ministry, autorstwo Building a Bridge, książki popartej przez kilku lewicowych prałatów, która wzywa Kościół do większej akceptacji homoseksualizmu; przesłanie dalej na Twitterze skargi, że księża nie mogą „błogosławić” związków jednopłciowych, oraz wiele progejowskich wypowiedzi w przemówieniach i wystąpieniach medialnych. Wspiera pocałunki pomiędzy gejami podczas przekazywania znaku pokoju na mszy, utrzymuje, że dla katolika obecność na „ślubie” osób tej samej płci jest tym samym co obecność na ślubie żydowskim i sugeruje, że jego krytycy są sami skrytymi homoseksualistami..

Komentując kazanie o. Martina, dziennikarz Rod Dreher wyraził opinię w The American Conservative: „Ojciec James Martin jest wyjątkowo dobrym kaznodzieją. Ale to, co tu głosi, jest wprost sprzeczne z Pismem Świętym i katolickim Magisterium ”.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (5)

 • Podpis:
  E-mail:
 • Andrzej Kaminski

  11 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok*. 12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona.

 • Andrzej Kaminski

  Szkoda słów !

 • JK

  Papież Franciszek rzeczywiście ma przyjaciół, aktywnych działaczy LGBT a jednym z nich jest argentyński polityk i działacz LGBT Gustavo Vera. https://www.nexofin.com/archivos/2014/07/gustavo_vera.jpg Na zdjęciu papież Franciszek w towarzystwie swego przyjaciela Gustavo Vera, który trzyma koszulkę z napisem ORGULLO czyli nazwą festiwalu hiszpańskojęzycznej społeczności LGBT(koszulka produkcji firmy QOM wspierającej LGBT I będącej sponsorem akcji charytatywnych na rzecz dzieci). Abdykacja papieża BXVI w 2013 roku nie była dobrowolną ale wymuszoną(za tym stało lobby homoseksualne Kurii Rzymskiej i Episkopatów w krajach zachodnich, realizujące interesy żydowskich banksterów budujących NWO). Skoro abdykacja BXVI nie była całkowicie dobrowolna, to faktycznie zgodnie z KPK jej skutki nie są prawnie wiążące i faktycznym papieżem jest nadal BXVI.

 • KibaH

  A dopuszcza się też współżycie ze zwierzętami? Przecież jesteśmy o krok od tego.

 • Jorge

  Krzyżyk papieża to nie tęcza a kolory młodzieży z różnych kontynentów.

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.