Szkoły w USA wprowadzą „historię LGBT” do programów nauczania

Nasi autorzy

Szkoły w USA wprowadzą „historię LGBT” do programów nauczania

Począwszy od 2020 r. kolejne stany USA będą teraz uwzględniać historię lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) w swoich programach nauczania w szkołach publicznych.

Illinois właśnie dołączyło do Kalifornii, New Jersey i Kolorado, nakazując nauczanie historii LGBT, podczas gdy Departament Edukacji w Maryland zobowiązał się co dopiero do włączenia postaci gejów, lesbijek i osób transpłciowych, którzy są postrzegani jako niedostatecznie reprezentowani z historycznego punktu widzenia, do planów lekcji.

Ustawa stanu Illinois, która została podpisana przez demokratycznego gubernatora J. B. Pritzkera, obowiązuje od przyszłego roku i nakazuje, aby lekcje historii „obejmowały badanie ról oraz udziału lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w historii tego kraju i tego stanu".

Znana jako HB 246, ustawa przeszła w marcu tego roku znaczną przewagą głosów 60 do 42, w dużej mierze zgodnie z liniami partyjnymi; trzech demokratów dołączyło do republikanów w sprzeciwie wobec niej. Spośród republikanów nikt nie głosował za projektem ustawy.

Również podręczniki zakupione ze środków publicznych muszą obejmować role i wkład osób LGBT i nie mogą w żaden sposób dyskryminować żadnej orientacji seksualnej.

Wcześniej w tym roku jeden z prawodawców z Illinois stwierdził, że nakaz nauczania w szkole o osobach LGBT to „indoktrynacja, a nie historia”. „Narzucanie takich informacji pięciolatkom i dzieciom ze szkoły podstawowej jest bardziej wysiłkiem w kierunku indoktrynacji niż nauczania historii o osobach, które dokonały ważnych odkryć w nauce lub stworzyły wspaniałe dzieła sztuki” –powiedział republikanin Darren Bailey.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.