Szewczak: Próbuje nam się wmówić, że brzydota jest piękna, a piękno brzydkie

Nasi autorzy

Szewczak: Próbuje nam się wmówić, że brzydota jest piękna, a piękno brzydkie

Janusz Szewczak Fot. Michał Klag/Biały Kruk Janusz Szewczak Fot. Michał Klag/Biały Kruk

"Człowieka powinno otaczać piękno. Dlaczego, choć lubimy wspominać piękne chwile, godzimy się na wulgarny, obrzydliwy, brzydki język na ulicach naszych miast. Językiem jakim posługiwały się i posługują członkinie Strajku Kobiet, wstydziłby się użyć przedwojenny furman", mówi Janusz Szewczak, autor wydanej przez krakowską oficynę Biały Kruk książki pt. "Piękno zdeptane. Kult brzydoty". Cała rozmowa poniżej. Zapraszamy!

"Brzydota przenika każdy aspekt naszego życia. Dotyczy to zachowania, życia społecznego, mody, sztuki. Tymczasem to, co czyni nas lepszym to piękno", mówi Janusz Szewczak.

ŹRÓDŁO: TELEWIZJA REPUBLIKA

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Janusz Szewczak

Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.