Szef Komisji Europejskiej Juncker przeszedł operację. Nie będzie go na szczycie G7.

Nasi autorzy

Szef Komisji Europejskiej Juncker przeszedł operację. Nie będzie go na szczycie G7.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker  Fot. Wikimedia Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker Fot. Wikimedia

Operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego, jakiej poddał się przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przebiegła pomyślnie. Poinformowała o tym 19 sierpnia rzeczniczka KE w Brukseli. Juncker znajduje się obecnie w szpitalu w celu rekonwalescencji. Lekarze nie zezwolili mu na podróż. W związku z tym nie będzie w stanie uczestniczyć w spotkaniu G-7 w Biarritz w nadchodzący weekend.

Juncker, przewodniczący Rady UE Donald Tusk i prezydent Francji Emmanuel Macron są w kontakcie, aby zdecydować, kto będzie reprezentował ustępującego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Jak wiadomo, nie powinna to być przyszła przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Przewodniczący KE przerwał w miniony weekend swój urlop w Austrii z powodów zdrowotnych i udał się do swego kraju rodzinnego, Luksemburga, w celu pilnej operacji. Swój urząd sprawuje od 2014 r., jego mandat wygasa 31 października br.

Źródło: Die Presse

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.