Światowej sławy tenor Andrea Bocelli przyznaje, że był zakażony koronawirusem.

Nasi autorzy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli przyznaje, że był zakażony koronawirusem.

Andrea Bocelli  Fot. YouTube Andrea Bocelli Fot. YouTube

Poruszający wielkanocny recital wokalny włoskiego śpiewaka w pustej katedrze w Mediolanie przeszedł do legendy. Andrea Bocelli, jeden z najwybitniejszych tenorów lirycznych na świecie, nigdy nie wstydził się swojej wiary; 12 kwietnia 2020 r. śpiewał wyłącznie utwory z sakralnego repertuaru... Jednak dopiero 26 maja 61-letni artysta powiedział w wywiadzie dla Corriere della Sera, że doświadczył choroby COVID-19, z której został uzdrowiony.

„10 marca po przeprowadzeniu testu okazało się, iż jestem zakażony koronawirusem; niestety zaraziła się też cała moja rodzina. To był koszmar. Mieliśmy wszyscy gorączkę, kaszleliśmy i kichaliśmy, było to bardzo męczące”, powiedział śpiewak. Zarówno on, jak i jego żona byli hospitalizowani w jednym ze szpitali w Pizie. „To okropne uczucie, kiedy traci się kontrolę nad własnym życiem. Dziękowałem Bogu nie tylko za uzdrowienie mnie i moich najbliższych, ale też za to, że nie jestem politykiem, odpowiedzialnym za życie i zdrowie setek tysięcy osób. Nie chciałbym być na miejscu tych, którzy sprawują władzę, to zbyt wielkie obciążenie”, dodaje artysta. Słynny wielkanocny koncert w mediolańskiej katedrze był zatem wotum złożonym Bogu jako podziękowanie za dar uzdrowienia, tym bardziej iż śpiewakowi groziła utrata głosu.

Źródło: Le Parisien, MM

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym, jest Adam Bujak twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.