Spotkanie autorskie z red. Jakubem Maciejewskim w Gdańsku

Nasi autorzy

Spotkanie autorskie z red. Jakubem Maciejewskim w Gdańsku

Jakub Maciejewski autor książki „Wojna. Reportaż z Ukrainy”. Jakub Maciejewski autor książki „Wojna. Reportaż z Ukrainy”.

Serdecznie zapraszamy 21 maja (niedziela) o godz. 16.00 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na spotkanie z autorem książki pt. „Wojna. Reportaż z Ukrainy”, dziennikarzem Jakubem Maciejewskim.

Autor książki dotarł na front jako jeden z pierwszych i spędził tam z przerwami ponad 140 dni. Doświadczył rzeczy, które nam, Polakom XXI wieku, wydawały się już niemożliwe. Przeżył koszmar donbaskiego frontu, trwał z mieszkańcami Kijowa podczas bombardowań, widział ślady rosyjskiego ludobójstwa dokonanego w Iziumie. Na tak zwanych drogach życia stał się świadkiem niezwykłej odwagi ukraińskiej ludności cywilnej, zaś w Jagodnem trafił na świeże ślady obozu koncentracyjnego, w którym Rosjanie mordowali Ukraińców.

Wydarzenie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem książki oraz wziąć udział w dyskusji o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jakub Maciejewski podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z rozmów z wojskowymi, politykami i zwykłymi ludźmi.

Do nabycia będzie również książka w promocyjnej cenie wraz z autografem.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny.

Więcej na: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wojna-reportaz-z-ukrainy

 

Wojna. Reportaż z Ukrainy

Wojna. Reportaż z Ukrainy

 

Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.


 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.