Skrytykował LGBT i stracił pracę. Pokrzywdzony student składa skargę do Trybunału Praw Człowieka w Ontario
fot. Pixabay Jonathan Bradley, student dziennikarstwa na Ryerson University w Toronto, został wyrzucony z pracy w redakcji uniwersyteckiej gazety „The Eyeopener” za przyznanie się do wiary katolickiej i za popieranie nauczania Kościoła katolickiego w kwestii ideologii LGBT i transgenderyzmu. Młody człowiek złożył już skargę do Trybunału Praw Człowieka w Ontario.
21-letni Jonathan pracował dla niezależnej uniwersyteckiej gazety od 2017 r. Przyczyną wyrzucenia go z pracy były screeny z prywatnej rozmowy z kolegą na Twitterze; Jonathan bronił katolickiego podejścia do kwestii związanych z ideologiami gender i LGBT. Wówczas redaktor naczelny „Eyeopenera” Catherine Abes wysłała do niego maila z wiadomością, że jego prywatna rozmowa na Twitterze w której wyraził „pogląd, że homoseksualizm, jak również bycie transpłciowym, jest uważane za grzech” może urazić osoby ze społeczności LGBT. W rezultacie Jonathan został wyrzucony z pracy.
„Niedawno na stronie ‘The Eyeopenera’ na Twitterze został oznaczony wątek zawierający screeny z ekranu z rozmowy, w której broniłeś poglądu, że homoseksualizm, a także bycie transpłciowym są uważane za grzech. Widzę, że w przeszłości napisałeś na Twitterze o tym przekonaniu, a dziś także go broniłeś. Masz prawo do wyrażenia swojej opinii w Internecie; ‘The Eyeopener’ nie może i nie chce tego kontrolować ”– napisała Abes do Bradleya.
„Jesteśmy jednak odpowiedzialni za zapewnienie, że nasza społeczność – w tym współautorzy, czytelnicy i redaktorzy – czują się bezpiecznie i komfortowo pracując z ‘The Eyeopener’ i wchodząc w naszą przestrzeń” – kontynuowała. „Obawiam się, że skoro upubliczniłeś swoją opinię, członkowie naszej społeczności, zwłaszcza osoby queer, trans i niebinarne, nie będą już czuły się bezpiecznie, jeśli będziesz kojarzony z naszą gazetą. Biorąc to pod uwagę doszłam do wniosku, że nie możesz już pracować dla ‘The Eyeopener’”.
„Karanie pracownika przez pracodawcę na podstawie tego, że pracownik wyraża swoje osadzone w wyznawanej wierze poglądy na Twitterze, jest nielegalną dyskryminacją. Pozwolenie respondentowi na dyskryminację na tej podstawie stworzyłoby niebezpieczny precedens dla wszystkich pracowników, którzy posiadają i podzielają określone wyznanie ”– głosi fragment wniosku Bradleya złożonego do Trybunału Praw Człowieka w Ontario.
Źródło: Life Site News/Anthony Murdoch, MM
Dokąd zmierza nasza cywilizacja? Odpowiedzi poszukuje w swojej bestsellerowej książce prof. Wojciech Roszkowski:
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Książka ponownie dostępna po 18 grudnia.
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.