Skazańcy remedium na problemy gospodarcze Wielkiej Brytanii? Wicepremier chce zatrudniać mniej groźnych przestępców

Nasi autorzy

Skazańcy remedium na problemy gospodarcze Wielkiej Brytanii? Wicepremier chce zatrudniać mniej groźnych przestępców

Wielu źródła kryzysu gospodarczego Wielkiej Brytanii upatruje w brexicie. fot. Pixabay Wielu źródła kryzysu gospodarczego Wielkiej Brytanii upatruje w brexicie. fot. Pixabay Brytyjski wicepremier i sekretarz sprawiedliwości Dominic Raab zasugerował, że drobni przestępcy, którzy zostali zasądzeni na kary inne niż bezwzględne więzienie, mogą być wykorzystani do zmierzenia się z brakiem kierowców samochodów ciężarowych.

W ostatnich tygodniach niedobory paliwa stały się przyczyną dezorganizacji w brytyjskiej gospodarce, skutkującej m.in. wielogodzinnymi kolejkami, bójkami na stacjach benzynowych i brakiem możliwości dojazdu do pracy ważnych pracowników.

„Bierzemy więźniów i przestępców do wolontariatu i pracy bez wynagrodzenia, dlaczego w przypadku deficytu pracowników nie zachęcić ich do wykonywania płatnej pracy, kiedy to jest z korzyścią dla gospodarki i dla społeczeństwa?” – pytał retorycznie Raab w rozmowie z The Spectator.

Sekretarz ds. biznesu Kwasi Kwarteng zapowiedział dodatkowo, że aby zapobiec niedoborom paliwa na stacjach, na angielskie drogi wyjedzie rezerwowa rządowa flota cystern. Minister stwierdził jednocześnie, że w obecnej sytuacji widać oznaki poprawy.

Źródło: The Independent/Thomas Kingsley, JO

Polityka i kierowanie państwem to umiejętność, którą trzeba posiąść. Wiedzę w tej dziedzinie pozwala uzupełnić bestsellerowa książka prof. Andrzeja Nowaka:

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.