SKANDAL! Brytyjski sąd nakazuje aborcję na niepełnosprawnej kobiecie.

Nasi autorzy

SKANDAL! Brytyjski sąd nakazuje aborcję na niepełnosprawnej kobiecie.

Lekarze brytyjscy mają dokonać aborcji chirurgicznej u kobiety z trudnościami w nauce bez jej zgody, orzekł sędzia Trybunału Ochrony, wydziału Sądu Najwyższego zajmującego się sprawami osób o obniżonej zdolności umysłowej.

Trybunał Ochrony w Londynie wysłuchał, jak kobieta po dwudziestce (której danych nie podano) ma „zdolności umysłowe małego dziecka” i uważa się, że jest w 12 tygodniu ciąży. Sędzia nakazał wykonanie aborcji chirurgicznej na pacjentce po tym, jak kierownicy szpitala wezwali sąd do zezwolenia na zabieg. Sędzia Williams orzekł, że lekarze mogą fizycznie powstrzymać bezbronną kobietę, jeśli to konieczne, aby podać znieczulenie ogólne i wykonać aborcję. Policja bada, czy ciąża kobiety została spowodowana aktem napaści seksualnej.

Zastępca dyrektora generalnego Towarzystwa Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC), John Deighan, powiedział: „To potworność, która powinna zszokować każdą właściwie myślącą osobę. To poziom okrucieństwa i barbarzyństwa, który przypomina sposób traktowania osób z problemami psychicznymi w hitlerowskich Niemczech w latach 30. Wymuszanie aborcji na kimkolwiek jest odrażające, a robienie tego w imię medycyny stawia pod znakiem zapytania struktury prawa i sprawiedliwości w naszym społeczeństwie”.

Ta sprawa przymusowej aborcji miała miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak sędzia z Wielkiej Brytanii podjęła próbę poddania kobiety w 22 tygodniu ciąży aborcji wbrew jej woli. W czerwcu 2019 r. sędzia Lieven nakazała lekarzom przeprowadzić późną aborcję u kobiety z trudnościami w nauce, chociaż przyznała, że byłoby to wbrew woli ciężarnej. Decyzja została później uchylona przez Sąd Apelacyjny w następstwie masowego publicznego protestu.

Margaret Akers, specjalistka ds. badań kampanii SPUC, powiedziała: „Kiedy w czerwcu został unieważniony przypadek przymusowej aborcji, SPUC podniósł poważne pytania dotyczące tego, jak kiedykolwiek wydano takie nieludzkie orzeczenie, i szukał zapewnienia, że to się nigdy więcej nie powtórzy. Zadziwiające, że niespełna 5 miesięcy później wydano kolejną podobną decyzję. To, czego jesteśmy świadkami, to wykorzystywanie kobiet w trudnej sytuacji i mających trudności z nauką i znęcanie się nad nimi. Wykonanie aborcji na jakiejkolwiek kobiecie bez jej zgody jest nadużyciem w najgorszym możliwym zakresie. Kobieta postrzegana jako posiadająca zdolności umysłowe małego dziecka nie może zgodzić się na współżycie. Musimy domagać się odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób ta bezbronna kobieta została kiedykolwiek postawiona w takiej sytuacji i dopilnować, aby osoby odpowiedzialne zostały postawione przed sądem”.

Źródło: Society for the Protection of Unborn Children

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.