Sędzia, która wyrokiem wymusiła aborcję, sama jest czynną aktywistką przemysłu aborcyjnego!

Nasi autorzy

Sędzia, która wyrokiem wymusiła aborcję, sama jest czynną aktywistką przemysłu aborcyjnego!

Protest proaborcyjny  Fot. Wikimedia Protest proaborcyjny Fot. Wikimedia

Angielska sędzia, która orzekła, że lekarze powinni mieć prawo do dokonania aborcji u niepełnosprawnej kobiety wbrew jej woli, aktywnie działa na rzecz przerywania ciąży. Ujawniła to nigeryjska obrończyni życia Obianuju „Uju” Ekeocha na łamach magazynu „First Things”. Zanim Nathalie Lieven została mianowana sędzią Sądu Najwyższego, co miało miejsce pod koniec 2018 r., w ciągu ostatnich piętnastu lat zajmowała ważne miejsce w brytyjskim ruchu proaborcyjnym i była zaangażowana w niektóre ze znaczących spraw dotyczących tej kwestii. Położyły one fundamenty pod ekspansję legalnej aborcji w Wielkiej Brytanii.

W 2005 roku Lieven argumentowała w sądzie na rzecz Family Planning Association, oddziału International Planned Parenthood, że rodzice już nie są siłą rzeczy najbardziej odpowiednimi ludźmi, aby doradzać dziecku na temat antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową i aborcji, a także nie mają prawa wiedzieć, czy ich dzieci poniżej 16 roku życia starają się o zabiegi medyczne. Następnie w 2011 r. reprezentowała największą brytyjską firmę aborcyjną, British Pregnancy Advisory Service (BPAS), występując za tym, aby kobiety w ciąży miały możliwość przyjęcia drugiej dawki dwustopniowej chemicznej aborcji w domu, bez nadzoru lekarskiego.

Lieven walczyła również o obalenie ostrzejszej ustawy o aborcji w Irlandii Północnej. Ekeocha poinformowała, że prawniczka reprezentowała Komisję Praw Człowieka Irlandii Północnej od 2015 do 2018 r., kiedy to rząd kraju został postawiony przed sądem pod zarzutem, że ich chroniące życie prawo narusza prawa człowieka kobiet i dziewcząt. Jako jedyny kraj Zjednoczonego Królestwa Irlandia Północna zabrania aborcji, chyba że życie matki jest zagrożone. Lieven powiedziała wówczas: „Wpływ prawa karnego w Irlandii Północnej jest równoznaczny z nieludzkim i poniżającym traktowaniem przez państwo”.

Okoliczności, w których niepełnosprawna kobieta, której nazwisko nie zostało ujawnione prasie, zaszła w ciążę, są niejasne, a żaden przekaz w tej sprawie nie wspomniał o ojcostwie dziecka. Kobieta jest po dwudziestce i najwyraźniej jest pod opieką brytyjskiej National Health Service (NHS). NHS zwróciła się do sądu zajmującego się sprawami przewlekle chorych i niesprawnych intelektualnie o pozwolenie na dokonanie aborcji.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.