Prezydent Trump zabrał organizacji aborcyjnej 60 milionów dolarów!

Nasi autorzy

Prezydent Trump zabrał organizacji aborcyjnej 60 milionów dolarów!

Prezydent Donald J. Trump  Fot. GPA Photo Archive@Flickr Prezydent Donald J. Trump Fot. GPA Photo Archive@Flickr

Administracja Trumpa ogłosiła wdrożenie przepisu, który grozi obniżeniem o jedną dziesiątą federalnego finansowania Planned Parenthood z podatków, po otrzymaniu zgody federalnego sądu apelacyjnego. W lutym administracja ukończyła prace nad przepisem, który będzie wymagać „jasnego oddzielenia finansowego i fizycznego projektów i programów finansowanych przez Tytuł X (federalny projekt grantowy finansujący planowanie rodziny) oraz programów, w których aborcja jest metodą planowania rodziny”, zakazu „kierowania na aborcję jako metodę planowania rodziny”, eliminacji „wymogu, aby korzystający z Tytułu X oferowali poradnictwo aborcyjne i skierowanie na aborcję” oraz „pełniejszego raportowania przez otrzymujących granty o dalszych odbiorcach i większej jasności na temat nieformalnych partnerstw z agencjami polecającymi”.

Przewiduje się, że ten przepis zmniejszy o prawie 60 mln 563,8 mln dolarów, jakie Planned Parenthood otrzymało w ostatnim roku podatkowym, i przekieruje tę kwotę do placówek świadczących kobietom usługi zdrowotne, które nie biorą udziału w aborcjach. Spowodowało to silny gniew zwolenników aborcji i procesy sądowe ze strony 21 stanów i Dystryktu Kolumbii , a także Planned Parenthood i Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego (AMA) .

W kwietniu sędzia okręgowy Stanley Bastian wydał ogólnokrajowy nakaz sądowy przeciwko temu przepisowi, twierdząc, że brak w nim „właściwego uwzględnienia rozsądnych opinii medycznych oraz konsekwencji ekonomicznych i pozaekonomicznych” i prawdopodobnie „tworzy nieuzasadnione bariery dla pacjentów w uzyskaniu odpowiedniej opieki medycznej”. Późniejsze decyzje odpowiedniego sądu apelacyjnego odwróciły jednak ten nakaz. Zgodnie z orzeczeniem Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (HHS) poinformował dotknięte podmioty, że reguła weszła w życie 15 lipca.

Leana Wen, dyrektor generalny Planned Parenthood, która nazwała tę zmianę „druzgocącą”, mówi, że gigant aborcyjny „ma wciąż otwarte drzwi”, podczas gdy organizacja nadal kwestionuje przepis na drodze sądowej.

Planned Parenthood twierdzi, że pozostanie otwarte dzięki „funduszowi awaryjnemu”, sugerując, że będzie walczyć o przetrwanie bez Tytułu X. W rzeczywistości jego najnowszy raport pokazuje, że organizacja nie tylko cieszyła się prawie miliardem dolarów rocznych dochodów i składek, ale że nadal będzie otrzymywać ponad 500 mln USD od podatników, nawet bez pieniędzy z Tytułu X.

Zwolennicy lobby aborcyjnego upierają się także, że zaprzestanie finansowania Planned Parenthood ma również wpływ na jego usługi zdrowotne nie związane z aborcją (których liczba zmniejsza się w stosunku do zabiegów przerywania ciąży ). Pro-liferzy twierdzą, że w rzeczywistości przekierowanie pieniędzy do innych usługodawców więcej niż nadrobi tę stratę. Od 2015 r. ośrodki zdrowia o kwalifikacjach federalnych i wiejskie kliniki zdrowia przewyższają liczbę placówek Planned Parenthood dwudziestokrotnie.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Zolikson

    W Polsce mamy takie bogactwa że warto Amerykanom śledzić bogactwa które się mieszczą w Polsce ludzie Amerykanie widzą w tym zysk . Warto o tym wiedzieć

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.