Premiera książki o św. Andrzeju Boboli. Opowieść o niezłomnym Orędowniku Ojczyzny

Nasi autorzy

Premiera książki o św. Andrzeju Boboli. Opowieść o niezłomnym Orędowniku Ojczyzny

Mamy zaszczyt zaprosić Was do odkrycia niezwykłej historii św. Andrzeja Boboli, którego życie i dziedzictwo stanowią nie tylko inspirujący przykład odwagi i wiary, ale także nieocenioną wartość dla naszej Ojczyzny.

W nowej książce, której premiera miała miejsce kilka dni temu, odkryjemy historię człowieka, który niezłomnie stał w obliczu wielkich zagrożeń dla naszej Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Św. Andrzej Bobola żył w burzliwych czasach, będąc nie tylko kapłanem i zakonnikiem, lecz również wyjątkowym orędownikiem spraw narodowych.

Jego odwaga i waleczny duch w obliczu bestialskich tortur, których doznał z rąk napastników, stanowią niezatarty przykład nieustępliwości w obronie własnych przekonań i wiary. Nawet w obliczu śmierci odrzucił propozycję uratowania życia kosztem wyrzeczenia się swojej wiary katolickiej.

To, co wzbudza szczególne zainteresowanie w tej historii, to nadzwyczajne zdarzenia, które wystąpiły nawet po tym, gdy jezuita zakończył życie. Miały miejsce objawienia, które zawsze były związane z intencją ratowania Ojczyzny. Św. Andrzej Bobola obiecał pomoc w trudnych czasach, a historyczne wydarzenia potwierdziły te obietnice – jak przepowiedział, Polska odzyskała niepodległość po wielkiej wojnie.

Niniejsza książka to nie tylko opowieść o bohaterskim życiu św. Andrzeja Boboli, lecz także barwny obraz historii Rzeczypospolitej, który rzuca światło na ważne wydarzenia tamtych czasów. Dzięki 170 starannie dobranym ilustracjom ta opowieść staje się jeszcze bardziej porywająca i pouczająca, pomagając odróżnić prawdę od fałszu, dobro od zła oraz ukazując wybór między tworzeniem a niszczeniem, między kulturą życia a cywilizacją śmierci.

Premiera tej wyjątkowej książki to okazja do zgłębienia historii, która nadal kształtuje naszą współczesność i stanowi niezwykłe źródło inspiracji dla każdego z nas. Bądźcie gotowi na tę niezwykłą podróż przez życie i dziedzictwo świętego Andrzeja Boboli!

Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość

Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość

Czesław Ryszka

Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.