Prawa kobiet? Talibowie uznali apel ONZ za „bezpodstawny”

Nasi autorzy

Prawa kobiet? Talibowie uznali apel ONZ za „bezpodstawny”

Fot. azeritimes.com Fot. azeritimes.com

ONZ wezwała talibów do „natychmiastowego zaprzestania prowadzenia polityki łamiącej prawa człowieka, w tym w szczególności naruszającej podstawowe prawa kobiet i dziewcząt afgańskich, ograniczającej ich prawo do edukacji, zatrudnienia i swobodnego poruszania się w przestrzeni publicznej”. Ponadto członkowie ONZ zwrócili uwagę, iż Afganki są zmuszane do zasłaniania twarzy, kiedy przebywają poza domem. 27 maja afgański minister spraw zagranicznych ogłosił, iż apel ONZ jest „bezzasadny i nierealistyczny w próbie zagwarantowania praw afgańskim kobietom”. „Społeczeństwo afgańskie składa się w większości z muzułmanów, zatem wymagane przez rząd poszanowanie dla noszenia hidżabu przez kobiety jest uwarunkowane przez wartości religijne i kulturowe, popiera to także większość naszych obywateli”, powiedział afgański minister w oficjalnym oświadczeniu.

Na początku maja dowódca talibów, którzy przejęli władzę w Afganistanie w 2021 r., wydał rozkaz, aby kobiety całkowicie zakrywały twarz w miejscu publicznym (z wyjątkiem niewielkich otworów na oczy); idealnym kobiecym ubiorem ponownie została uznana burka. Narzucone Afgankom surowe restrykcje „przekształciły się w model segregacji seksualnej i uczyniły kobiety niewidzialnymi dla społeczeństwa”, podkreśla specjalny korespondent ONZ Richard Bennet.

Źródło: Le Figaro, MM

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.