Polskie dziedzictwo wiary: monumentalny album „Matka Boża” ze zdjęciami Adama Bujaka
Chcielibyśmy podzielić się z Wami wyjątkowym odkryciem – książką, która przenosi nas w niezwykle piękny świat wizerunków Matki Bożej, wyrażających Jej różnorodne oblicza i znaczenie w naszym życiu.
„Matka Boża” to niezwykły album, który zabiera czytelnika w podróż przez ukazane w sztuce ziemskie życie Dziewicy z Nazaretu, uwiecznione przez obiektyw wybitnego fotografa Adama Bujaka. To nie tylko zbiór obrazów i rzeźb, to opowieść o naszym ogromnym skarbie – miłości i czci dla Matki Bożej, nazywanej także Królową Polski.
Książka ta ukazuje żywą i żarliwą miłość, którą pielęgnujemy wobec Matki Bożej, niezależnie od czasów i dziejowych zawirowań. To nie tylko patrzenie na dzieła sztuki jak na obiekty muzealne, to pielęgnowanie płomienia wiary, przekazywanego z pokolenia na pokolenie.
Odkrywając strony tego albumu, spotykamy Matkę Bożą w różnych jej aspektach – jako przewodniczkę do Syna, Matkę Czułą, Miłosierną, Bolejącą, Niepokalaną i wiele innych. Niezależnie, czy to dzieła znane ze słynnych sanktuariów czy skromnych kościółków – każdy obraz czy rzeźba wyraża głęboką wiarę.
W Polsce niezmiennie przybywa wizerunków maryjnych, a jako symbole kontynuacji tej żywej więzi z Matką Bożą powstają nowe sanktuaria. To tutaj Maryja wydaje się specjalizować w coraz to nowych dziedzinach, jak Orędowniczka Oczekiwanego Macierzyństwa czy Opiekunka Rodzin Robotniczych. Ta książka to nie tylko dowód na naszą więź z Matką Bożą – to odkrycie, że Matka ta jest także naszą Matką, Matką dla każdego z nas.
To więcej niż książka – to spotkanie z niezwykłym dziedzictwem, które jest częścią naszej historii i kultury. Przypominamy, że PROMOCJA trwa od 11.12. do 17.12.2023 r. Zapraszamy do lektury!
Matka Boża
Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.