Olimpiada 2021 bez kibiców z zagranicy? Odpowiedzialni za organizację zawodów są niemal pewni

Nasi autorzy

Olimpiada 2021 bez kibiców z zagranicy? Odpowiedzialni za organizację zawodów są niemal pewni

Podczas pandemii wiele wydarzeń sportowych odbyło się do tej pory bez udziału publiczności. Prawdopodobnie taki sam los czeka olimpiadę. fot. Pixabay Podczas pandemii wiele wydarzeń sportowych odbyło się do tej pory bez udziału publiczności. Prawdopodobnie taki sam los czeka olimpiadę. fot. Pixabay W przyszłym tygodniu, podczas spotkania z członkami Komitetu Organizacyjnego „Tokio 2020”, a także z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, rząd Japonii podejmie ostateczną decyzję w kwestii udziału zagranicznych kibiców w igrzyskach. Według wszelkich danych rząd popiera zorganizowanie olimpiady bez udziału publiczności zagranicznej.

Zarówno olimpiada, jak i paraolimpiada w Tokio przesunięte na 2021 r. odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców ze względu na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ujawniła we wtorek 9 marca Agencja Prasowa Kyodo. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w przyszłym tygodniu podczas spotkania przedstawicieli rządu japońskiego z przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego „Tokio 2020” oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zgodnie z życzeniem MKOl-u negocjowane będą szczegóły takie jak przyjazdy personelu zagranicznych przedsiębiorstw zaangażowanych w organizację olimpiady [sponsorzy i przedstawiciele mediów zagranicznych – przyp. red.] oraz przedstawicieli MKOl-u spoza Japonii.

Jak podaje oficjalny komunikat „Tokio 2020”, decyzja co do udziału zagranicznych kibiców w olimpiadzie „zostanie podjęta pod koniec marca; weźmie się pod uwagę takie czynniki jak poziom zakażeń w Japonii i innych krajach, poziom zabezpieczeń przed rozprzestrzenianiem się wirusa oraz rekomendacje uczonych”. Seiko Hashimoto [prezes Komitetu Organizacyjnego „Tokio 2020”] mówi, że chciałaby, aby znicz olimpijski wyruszył w trasę jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, co będzie miało miejsce 25 marca za zamkniętymi drzwiami.

Według Kyodo rząd popiera zakaz udziału publiczności zagranicznej w igrzyskach z powodu niechęci Japończyków do organizacji olimpiady, której inauguracja jest zaplanowana na 23 lipca 2021 roku. Większość obywateli Japonii opowiada się za odroczeniem lub odwołaniem igrzysk. 6 marca w pobliżu nowego stadionu narodowego, na którym ma się odbyć ceremonia otwarcia olimpiady, zebrało się kilkaset osób, które domagały się odwołania igrzysk.

Według sondażu przeprowadzonego 3 marca przez dziennik „Yomiuri” 77 proc. Japończyków jest przeciwnych zaproszeniu na olimpiadę kibiców zagranicznych. 45 proc. uważa, że igrzyska powinny się odbyć bez udziału publiczności (nawet japońskiej). Rząd Japonii ograniczył możliwość wjazdu na teren archipelagu z powodu pojawienia się m.in. brytyjskiej wersji koronawirusa.

Źródło: Le Monde, MM

O polskich sukcesach na olimpiadach i nie tylko pisze w swojej książce Krzysztof Szujecki: 

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.