Odnaleziono nieopublikowaną korespondencję słynnego pisarza i noblisty!

Nasi autorzy

Odnaleziono nieopublikowaną korespondencję słynnego pisarza i noblisty!

Thomas Mann  Fot. Wikimedia Thomas Mann Fot. Wikimedia

Niemieckie wydawnictwo Rowohlt przeniosło się z miasta Reinbek koło Hamburga w Szlezwiku-Holsztynie, gdzie miało swoją siedzibę przez 57 lat, do centrum Hamburga. Podczas przeprowadzki odnaleziono niepublikowane listy niemieckiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1929), prozaika i eseisty Thomasa Manna (1875-1955), autora m.in. „Czarodziejskiej góry”, „Buddenbrooków” i „Doktora Faustusa”.

W artykule opublikowanym w hamburskim wydaniu tygodnika „Die Zeit” wydawca Florian Illies poinformował, iż listy znajdowały się w archiwum korespondencji wydawnictwa. Część z nich została już wysłana do Niemieckiego Archiwum Literatury w mieście Marbach. Illies nie podał jednak więcej szczegółów odnośnie do treści czy adresatów korespondencji noblisty.

Źródło: abc.es, ORF.at

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym, jest Adam Bujak twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.