O. Tadeusz Rydzyk o podręczniku do HiT-u: Podręcznik jest świetny, wszyscy powinniśmy go mieć. Najnowsza historia Polski została pięknie pokazana.

Nasi autorzy

O. Tadeusz Rydzyk o podręczniku do HiT-u: Podręcznik jest świetny, wszyscy powinniśmy go mieć. Najnowsza historia Polski została pięknie pokazana.

Fot. Adam Bujak / Archiwum Białego Kruka Fot. Adam Bujak / Archiwum Białego Kruka

W sobotę miała miejsce 14. edycja „Dziękczynienia w Rodzinie" organizowanego przez Radio Maryja w toruńskim sanktuarium. Do głównych tematów wydarzenia należały zdrowie oraz dzieci i młodzież. W trakcie swojego przemówienia dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk wypowiedział się o podręczniku prof. Wojciecha Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość” (wyd. Biały Kruk). O. Rydzyk mówił do ministra Przemysława Czarnka, który również był obecny na uroczystościach:

„Dostałem już, Panie Ministrze, jeden egzemplarz podręcznika do HiT-u, historia i teraźniejszość. Jest świetny. Mówię to tutaj, bo zaopatrzcie się, nie tylko dla dzieci, właściwie to wszyscy powinniśmy go mieć. Najnowsza historia Polski została w nim pięknie pokazana. To, że jest dobra, widać po tym, jak niepolscy Polacy się denerwują. To widzimy w niektórych mediach,” powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

A następnie dodał: „Bierzmy się do roboty w myśl zasady ‘ora et labora’ – modlitwa i praca. To dwa wiosła. Płyniemy do brzegu Nieba używając dwóch wioseł. Nie jednego, bo łódka będzie kręciła się w kółko. Potrzeba dwóch. Błagam Was o to. Weźmy się do pracy. Trzeba dalej się organizować. Teraz jeszcze szybciej i mocniej! Kochani, trzeba dalej się organizować, a teraz jeszcze szybciej i mocniej.”

 

Źródło: radiomaryja.pl

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979.

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979.

Wojciech Roszkowski

Nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość wymaga także nowego podejścia do podręcznika. Autor – wybitny badacz, historyk i ekonomista, człowiek bardzo aktywny społecznie – postawił na narracyjność. W połączeniu z atrakcyjnym stylem pisania powinno przynieść to istotny efekt dydaktyczny, pobudza bowiem ciekawość czytelnika-ucznia.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.