Niesamowita okazja dla fanów Harro Harringa

Nasi autorzy

Niesamowita okazja dla fanów Harro Harringa

Dr Krystyna Szayna-Dec, autorka „Najgroźniejszego agitatora sprawy polskiej” będzie gościem Klubu Gazety Polskiej. Dr Szayna-Dec jako pierwszy naukowiec w Polsce odkryła postać polonofila, publicysty i pisarza romantycznego Harro Harringa. Książka o Harringu powstała dzięki skrupulatnym badaniom pani Krystyny i jej dociekliwości jako badacza i pasjonata historii polskiej.

Pani Krystyna jest filologiem, germanistką i literaturoznawcą. Niedawno otrzymała nagrodę Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie za szerzenie postaw patriotycznych u studentów i umiejętne łączenie wartości międzykulturowych.

Gratulujemy laureatce i zapraszamy Państwa dziś na spotkanie z autorką.

Klub Gazety Polskiej, ul. Domki 19 w Krakowie, godzina 17. Wstęp wolny.

Będzie można także nabyć książkę „Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej” w promocyjnej cenie i zdobyć autograf autorki.

Serdecznie zapraszamy!

Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej. Awanturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza, poety, bojownika o wolność, Polaka z wyboru.

Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej. Awanturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza, poety, bojownika o wolność, Polaka z wyboru.

Krystyna Szayna-Dec

Coż za barwny i bogaty żywot! Historia prawdziwego romantyka, jakim był Harro Harring (1798–1870). Duńczyk z urodzenia, niemieckojęzyczny pisarz, z wyboru Polak, był zarówno niebywale popularnym w swej epoce poetą, jak i niepospolicie odważnym bojownikiem o wolność narodów, prześladowanym do końca swoich dni przez… carską policję. Mając niespełna 30 lat został ułanem, oficerem gwardii przybocznej wielkiego księcia Konstantego w Warszawie.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.