Niemiecki profesor połączył homoseksualizm z pedofilią. Teraz stoi przed sądem za rzekome sianie nienawiści.

Nasi autorzy

Niemiecki profesor połączył homoseksualizm z pedofilią. Teraz stoi przed sądem za rzekome sianie nienawiści.

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

5 czerwca rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Kassel proces biologa Ulricha Kutschery, któremu towarzyszy wielkie zainteresowanie publiczne. 64-letni profesor jest oskarżony o kontrowersyjne wypowiedzi na temat homoseksualistów. Prokurator zarzuca mu m.in. sianie nienawiści oraz zniewagę i oszczerstwo. Na początku procesu obrona złożyła 14 wniosków o dopuszczenie dowodu. Chce udowodnić poprzez opinie lekarzy i badaczy, że stwierdzenia profesora opierają się na wiedzy naukowej i nie stanowią obelg wobec homoseksualistów.

Zarzuty prokuratora odnoszą się do wywiadu, który ukazał się w 2017 r. na katolickim portalu internetowym kath.net. Profesor z Kassel wypowiedział się w nim o „małżeństwie dla wszystkich”, a więc o małżeństwach osób tej samej płci. Między innymi Kutschera stwierdził: „Jeśli przyjmie się prawo adopcyjne dla męsko-męskich lub żeńsko-żeńskich związków erotycznych, widzę, jak nadchodzi sponsorowana przez państwo pedofilia i najcięższe wykorzystywanie seksualne dzieci”.

Na proces przybyło tak wielu widzów, że przesłuchanie musiało być najpierw przeniesione do większej sali i rozpoczęło się z opóźnieniem.

Źródło: Frankfurter Allgemeine

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.