Minuta ciszy w amerykańskim Kongresie dla 2411 abortowanych dzieci

Nasi autorzy

Minuta ciszy w amerykańskim Kongresie dla 2411 abortowanych dzieci

Minuta ciszy w amerykańskim Kongresie dla 2411 abortowanych dzieci Minuta ciszy w amerykańskim Kongresie dla 2411 abortowanych dzieci  Fot. YouTube

Członkini Izby Reprezentantów Jackie Walorski poprowadziła 13 lutego w Kongresie chwilę ciszy poświęconą pamięci 2411 nienarodzonych dzieci, których szczątki zostały pochowane poprzedniego dnia w godnej ceremonii po tym, jak przez prawie dwie dekady były przechowywane na terenie posesji Ulricha Klopfera, aborcjonisty ze stanu Indiana.

„Takie bezduszne lekceważenie życia ludzkiego powinno wstrząsnąć nami do głębi” - powiedziała republikańska kongresmenka. „Te dzieci zasługiwały na sprawiedliwość i godność. Pani Przewodnicząca! Proszę członków izby, aby przyłączyli się do mnie w chwili ciszy poświęconej pamięci tysięcy niewinnych ofiar, które wczoraj zostały pochowane. Powstaję dziś, aby oddać hołd 2411 nienarodzonym dzieciom, których szczątki zostały wczoraj złożone z godnością w South Bend w stanie Indiana. Te ofiary najbardziej produktywnego aborcjonisty w stanie Indiana byłyby teraz nastolatkami, które ukończyły szkołę średnią i rozpoczęły studia. Ale ich niewinne życie zostało przerwane i odmówiono im właściwego pochówku. Zamiast tego ich szczątki leżały przez prawie 20 lat w garażu i bagażniku samochodu, w spleśniałych pudełkach i styropianowych pojemnikach. Takie bezduszne lekceważenie życia ludzkiego powinno wstrząsnąć nami do głębi. Te dzieci zasługiwały na sprawiedliwość i godność. Aby mieć pewność, że to się nigdy więcej nie powtórzy, Izba Reprezentantów musi uchwalić ustawę o godności dzieci abortowanych, aby uzupełnić prawo Indiany, podtrzymywane przez Sąd Najwyższy, który wymaga godnego traktowania szczątków abortowanych dzieci”.

Źródło: Life Site News

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Arturo Mari

Na prawie 120 fotografiach utrwalono wzruszające, niezwykłe relacje między Janem Pawłem II i dziećmi. Przez ponad 20 lat towarzyszył im okiem artysty i dokumentalisty papieski fotograf Arturo Mari. Jego zdjęcia zawierają niesamowity ładunek emocjonalny i trafiają prosto do serca. Ponadto książka opatrzona jest wspaniałymi cytatami i refleksjami Papieża Jana Pawła II na temat dzieci, pierwszej Komunii św., rodziny i małżeństwa.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.