Między nieładem a niewolą. Najnowsza książka prof. Andrzeja Nowaka już w sprzedaży!

Nasi autorzy

Między nieładem a niewolą. Najnowsza książka prof. Andrzeja Nowaka już w sprzedaży!

Znakomity historyk, jeden z najwybitniejszych współczesnych intelektualistów europejskich, znów przedstawia wnikliwą refleksję nad teraźniejszością przy okazji rozważań na temat przeszłości. Tym razem na kartach „Między nieładem a niewolą” proponuje czytelnikom fascynującą podróż po historii myśli politycznej w jej odwiecznych zmaganiach pomiędzy dążeniem do ustanowienia (czy zachowania) porządku a walką o wolność. Są one wciąż aktualne, o czym mogą świadczyć chociażby najnowsze wydarzenia na ulicach amerykańskich i europejskich, w tym także polskich miast, do których nawiązuje autor we wstępie.

Począwszy od klasycznej spuścizny mędrców chińskich, poprzez dziedzictwo starożytnych myślicieli Grecji i Rzymu, do nowożytnej myśli europejskiej, zarówno tej czerpiącej z chrześcijaństwa, jak i sprzeciwiającej się jego wpływowi, książka stanowi klarowny i zrozumiały dla każdego przegląd idei politycznych na przestrzeni dziejów. Dodatkowym atutem jest rozdział przedstawiający refleksję nad wolnością i niepodległością w dawnej Rzeczypospolitej, który pozwala poznać polski wkład w tę problematykę. Jak zwykle, samo nazwisko autora gwarantuje wartościową i godną polecenia lekturę.

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • BolkoM

    Profesor Andrzej Nowak dla wszystkich > czyli dla epoki walczących królestw (china) via liberalizm anglosaski Oczywiście mysliciele Platon, Cyceron, Arystoteles, Akwinata także są w poczesnej roli!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.