Biskup oskarżony o mowę nienawiści za słowa, że koronawirus jest znakiem czasów w dobie homoseksualizmu i aborcji.

Nasi autorzy

Biskup oskarżony o mowę nienawiści za słowa, że koronawirus jest znakiem czasów w dobie homoseksualizmu i aborcji.

Ordynariusz diecezji Cuernavaca, bp Ramón Castro Castro. Fot.: CC-BY-SA-3.0 Ordynariusz diecezji Cuernavaca, bp Ramón Castro Castro. Fot.: CC-BY-SA-3.0

Różne meksykańskie media oraz aktywiści oskarżyli biskupa diecezji Cuernavaca, Ramóna Castro Castro, o szerzenie nienawiści za rzekome twierdzenie, że koronawirus COVID-19 jest karą Bożą za rozwój agendy gejowskiej i aborcji w kraju. Internetowa petycja zarzuca bp. Castro Castro szerzenie „mowy nienawiści” w homilii 22 marca tego roku, twierdząc, że powiedział, iż „COVID-19 to kara od Boga za obronę praw mniejszości seksualnych i praw kobiet do własnego ciała”. Magazyn „Proceso” zamieścił nagłówek „Biskup Cuernavaca: Covid-19 to kara od boga [pisownia oryginalna] za aborcję, eutanazję i różnorodność seksualną”, podczas gdy portal La Silla Rota opublikował materiał pod tytułem: „Biskup: Koronawirus jest konsekwencją aborcji i homoseksualizmu”. Według grup, które rozpoczęły zbieranie podpisów przeciwko hierarsze, jego przesłaniem jest „podżeganie do dyskryminacji, wrogości, przemocy, w tym przestępstw homo-, bi- oraz transfobii”.

Tymczasem w rozmowie z ACI Prensa biskup Castro Castro sprecyzował, że „Ewangelia mówi o człowieku niewidomym od urodzenia; odniosłem to do ludzkości, ponieważ w wielu przypadkach możemy również być ślepi i nie zdawać sobie z tego sprawy”. Duchowny wskazał, że zachęca do refleksji nad „tym, co dzieje się w tych ostatnich chwilach” i czy przypadkiem „Bóg do nas nie przemawia i nie trzeba być świadomym znaków czasu: co Bóg chce nam powiedzieć, co chce nam objawić. Bez wątpienia to robi, ponieważ On jest częścią naszej historii”. „Odniosłem te słowa o ślepocie do faktu, że czasami chcemy być jak Bóg i chcemy Go zastąpić” – powiedział. Podkreślił, że „nigdy nie mówiłem o karach, nigdy nie mówiłem o winie, nigdy nie mówiłem o żadnej szczególnej grupie, o jakiejkolwiek szczególnej społeczności”. „Jestem faktycznie duszpasterzem i wszyscy są moimi dziećmi”. Stwierdził, że „dobrze, że moje kazanie zostało sfilmowane. Mam nadzieję, że każdy, kto jest zainteresowany lub czuje się urażony, obejrzy je, usłyszy i zobaczy, że nie ma tam absolutnie żadnych prób obrażenia kogokolwiek”. „Tym bardziej nie powiedziałbym o Bożej karze, jeśli wiem, że Bóg jest naszym Ojcem, który nas kocha, który jest z nami, który troszczy się o nas wszystkich i że jest Bogiem miłosiernym” – powiedział.

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

W homilii z 22 marca, w ostatnim dniu, w którym Msze św. w diecezji Cuernavaca były odprawiane w obecności wiernych, biskup Castro Castro zachęcał „do czytania znaków czasu”, ponieważ „Bóg mówi do nas”. „Nie możemy, nie powinniśmy być ślepi i głusi na to, co Bóg do nas mówi”. Mówił również, że „szczerze wierzę i całym sercem mówię wam, że kryzys, którego doświadczamy w wyniku pandemii COVID-19, jest znakiem czasów”. „Musimy z czujnością i czytając [ten znak] z wiarą dowiedzieć się, co Bóg chce nam powiedzieć” – dodał. „Dzisiaj was zapraszam, bądźmy ostrożni, Bóg przechodzi, Bóg mówi nam, Bóg mówi do nas, dlatego musimy otworzyć nasze uszy i musimy otworzyć oczy. Maleńki, mikroskopijny wirus przychodzi, by powiedzieć ludzkości: ‘Hej, jesteś kruchy, jesteś wrażliwy. Ani twoje pieniądze, ani twoja władza, ani twój sukces ci nie pomogą’”. Ubolewał podczas tej Mszy św., że „ludzkość chce bawić się w Boga i decydować, kto ma żyć”, i przypomniał, że „w zeszłym roku było 50 milionów aborcji na świecie”. „A człowiek czuje się swobodnie i ogłasza swoją pseudowolność”, powiedział, a następnie wskazał na „zepsucie, przemoc, kradzież – przyzwyczajamy się do tego”, a także eutanazję. Ponadto zauważył, że w tych czasach promowane jest „że chłopiec zdecyduje, że chce być dziewczynką, albo dziewczynka – chłopcem.” „Z pewnością Bóg mówi: „Hej, dzieci, dokąd idziecie? Chwileczkę, jestem waszym tatą i kocham was, i jestem miłosierny, idziecie w stronę otchłani. I krzyczy do nas i mówi: ‘Uważajcie, dzieci’”.

Źródło: ACI Prensa

______________________________________________________________________________

Obszerna rozmowa z immunologiem prof. Januszem Marcinkiewiczem o odporności, szczepionkach i zagrożeniu wirusowym. Czytaj TUTAJ.

___________________________________________________________________________

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

abp Marek Jędraszewski

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.