Marsz z Portretami w Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Nasi autorzy

Marsz z Portretami w Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Krakowianie wieloma aktami pamięci uhonorowali Lecha i Marię Kaczyńskich, ale nie zapomnieli także o innych wybitnych postaciach, które 10 kwietnia były na pokładzie samolotu Tu-154. Pod Krzyżem Katyńskim postawiono zdjęcia m.in. Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie oraz Anny Walentynowicz, współzałożycielki NSZZ

Krakowianie wieloma aktami pamięci uhonorowali Lecha i Marię Kaczyńskich, ale nie zapomnieli także o innych wybitnych postaciach, które 10 kwietnia były na pokładzie samolotu Tu-154. Pod Krzyżem Katyńskim postawiono zdjęcia m.in. Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie oraz Anny Walentynowicz, współzałożycielki NSZZ "Solidarność", fot. Marcina Bujaka z książki "Hołd Katyński", str. 75.

XIII Marsz z Portretami Ofiar Zamachu nad Smoleńskiem zorganizowany zostanie przez stowarzyszenie „Solidarni 2010” 10 kwietnia 2024 r. Zapraszamy do udziału! Pragniemy uczcić pamięć o Ofiarach Zamachu Smoleńskiego. Nierozliczenie winnych tej zbrodni wciąż rodzi następne ofiary i zagraża suwerenności Polski.

Marsz wyruszy 10.04.2024 r. o godzinie 16.00 z placu Trzech Krzyży, spod pomnika Wincentego Witosa od strony ulicy Wiejskiej i przejdzie ulicą Nowy Świat na plac J. Piłsudskiego pod Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz następnie pod Kolumnę Zygmunta III.

Apelujemy o zgłaszanie się osób chętnych do niesienia portretów Poległych. Zbiórka i wydawanie portretów od godz. 15.00. Zgłoszenia do udziału prosimy kierować drogą mailową: natalia.tarczynska@solidarni2010.pl lub telefonicznie i SMS-em: 691 520 117.

10 kwietnia 2024 r. bądźmy razem!

Źródło: Solidarni2010.pl

Hołd Katyński 2

Hołd Katyński 2

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Marcin Bujak, Jarosław Kaczyński, Leszek Sosnowski

Piękny i poruszający album skłaniający do zadumy i głębokiej refleksji. Ukazuje dowody pamięci polskiego społeczeństwa składane zarówno podczas trwania rocznej żałoby, jak i obchodów pierwszej rocznicy smoleńskiej katastrofy.

 

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Andrzej Nowak

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.