Lobby LGBT składa skargę do Trybunału Praw Człowieka na parafię za odmowę zorganizowania „Gay Pride” Party!
Grupa kanadyjskich działaczy LGBT wniosła skargę do Trybunału Praw Człowieka na katolicką parafię Matki Bożej Gwiazdy Morza w mieście White Rock (prowincja Kolumbia Brytyjska). Powodem była... odmowa udostępnienia jednej z sal parafialnych w celu urządzenia promującej homoseksualizm imprezy w ramach „Gay Pride Party” pod hasłem „Love is love”. Miało to miejsce w marcu ubiegłego roku; skarga grupy LGBT z White Rock wpłynęła w lipcu. W tekście oskarżenia czytamy m.in. o „wykluczeniu społeczności LGBT z przestrzeni kościelnej”. „Czyniąc to” – powiedział w lipcu 2019 r. Ernie Klassen, prezes stowarzyszenia LGBT z White Rock – „parafia uraziła wrodzoną godność (!), uczucia i poszanowanie własnej wartości społeczności LGBTQ”.
Pełniąca funkcje arbitra przy Trybunale Praw Człowieka Kathleen Smith uznała w orzeczeniu z 26 maja 2020 r., iż w celu rozstrzygnięcia sporu konieczne jest pełne przesłuchanie. „Jest wiele znaczących kwestii do omówienia w tej sprawie” – powiedziała Smith według raportu „The Blacklock’s Reporter”– „Ten przypadek jest skomplikowany, ponieważ parafia posiada wydzieloną część terenu dostępną także dla osób nie będących katolikami”.
Zarówno parafia Matki Bożej Gwiazdy Morza, jak i Archidiecezja w Vancouver przedstawiły wniosek o odrzucenie skargi, jednak, jak informują lokalne dzienniki, prośba ta została odrzucona.
„The Blacklock’s Reporter” podaje, iż adwokat działający na rzecz Archidiecezji w Vancouver powiedział przed Trybunałem, iż „Kościół i tereny obejmujące przestrzeń sakralną muszą mieć zagwarantowane bezpieczne funkcjonowanie zarówno ze względu na dobro wiernych, jak i innych osób przebywających na terenie parafii. Wykorzystywanie budynków należących do Kościoła w celach moralnie sprzecznych z jego nauczaniem jest absolutnie niedopuszczalne”. Na imprezie, którą zamierzali zorganizować członkowie społeczności LGBT, miały się pojawić m.in. drag queens, zaś w programie były przewidziane tańce erotyczne, z czym niedoszli organizatorzy wcale się nie kryli; nie ulega zatem wątpliwości, iż planowany event był w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego. Sprawa jak na razie pozostaje nierozstrzygnięta; nie wyznaczono także daty następnego przesłuchania. Nie ulega natomiast wątpliwości, iż znani z obsesyjnej nienawiści do Kościoła katolickiego członkowie grupy LGBT po raz kolejny postanowili posłużyć się prowokacją dla zwalczania jego nauczania; jak inaczej wytłumaczyć fakt, iż tak bardzo im zależało na zorganizowaniu erotycznej imprezy na terenie należącym do parafii katolickiej?
Źródło: Life Site News, MM
Anonimowy katolik
Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.