Kuriozalna decyzja w Niemczech: Poligamia nie jest przeszkodą, aby otrzymać niemieckie obywatelstwo.

Nasi autorzy

Kuriozalna decyzja w Niemczech: Poligamia nie jest przeszkodą, aby otrzymać niemieckie obywatelstwo.

Jak potwierdziły niemieckie ministerstwo sprawiedliwości oraz MSW na zapytanie dziennika „Welt am Sonntag”, przyznawanie obywatelstwa niemieckiego obcokrajowcom żyjącym w poligamii nadal będzie dozwolone. Zakaz takich praktyk został wykreślony z aktualnego, zatwierdzonego przez gabinet projektu ustawy o niemieckim obywatelstwie.

Według eksperta polityki wewnętrznej w klubie poselskim chadecji Matthiasa Middelberga (CDU) odpowiedzialność za to ponosi ministerstwo sprawiedliwości. Kierowany przez minister Katarinę Barley (SPD) resort nie przyjął bowiem propozycji MSW. „To zupełnie niezrozumiałe i nie do przyjęcia” – wypowiedział się Middelberg dla „Welt am Sonntag". „Powinno być oczywiste, że w państwie konstytucyjnym naturalizacja osób żyjących w poligamii nie wchodzi w rachubę".

Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości, zakaz naturalizacji obcokrajowców w poligamii, który nie został zapisany w umowie koalicyjnej, został odłożony. Obecny projekt ustawy o przyznawaniu obywatelstwa niemieckiego nie zawiera też zapisu, że wyjaśniona tożsamość powinna być warunkiem naturalizacji.

Kierujący MSW Horst Seehofer (CSU) zapowiada, że zakaz naturalizacji w przypadku poligamii znajdzie się w nowym projekcie ustawy o obywatelstwie niemieckim, który trafi pod obrady rządu na początku jesieni.

Źródło: Welt am Sonntag

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.