Kulminacja sporu o łowiska między Francją a Wielką Brytanią. Brytyjski statek zatrzymany
Pobrexitowe problemy Wielkiej Brytanii trwają już długo, a nadal nie wiadomo, kiedy wszystkie sporne kwestie zostaną uregulowane. fot. Pixabay Dwa angielskie statki zostały ukarane mandatem przy porcie Le Havre w Normandii – potwierdziła na Twitterze Annick Girardin, francuska minister spraw morskich. „Pierwszy spontanicznie odmówił przestrzegania reguł: mandat”, „drugi nie miał licencji na połów na naszych wodach, został odprowadzony do nabrzeża i przekazany władzy sądowniczej”.
Do wymienionych zdarzeń doszło po tym, jak Francja 27 października potwierdziła, że będzie zakazywać brytyjskim statkom rybackim połowów na swoich wodach terytorialnych w przypadku braku osiągnięcia porozumienia z Wielką Brytanią. Napięcie pomiędzy dwoma państwami narasta przede wszystkim wokół uzgodnień związanych z brexitem.
Tymczasem brytyjskie Biuro Odpowiedzialności Budżetowej jest zdania, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie bardziej niszczące dla gospodarki tego kraju niż epidemia koronawirusa.
Źródło: The Independent/Sam Hancock, JO
Uprawianie skutecznej i mądrej polityki wymaga nie lada umiejętności. Ile w tej kwestii możemy nauczyć się od poprzednich pokoleń? Na to pytanie odpowiedzi poszukuje w swojej książce prof. Andrzej Nowak:
Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej
Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.