Kard. Burke: Ateistyczny materializm wciąż zagraża światu. Módlmy się o nawrócenie Rosji!

Nasi autorzy

Kard. Burke: Ateistyczny materializm wciąż zagraża światu. Módlmy się o nawrócenie Rosji!

Kardynał Raymond Burke  fot. Wikimedia Kardynał Raymond Burke fot. Wikimedia Kardynał Raymond Burke ponowił swój apel w sprawie zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny. „Dziś, w dobie światowego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa jest to sprawa najwyższej wagi”, podkreślał dostojnik Kościoła. W mocnym przemówieniu wygłoszonym podczas wirtualnego spotkania „Rome Life Forum”, kardynał wskazał powiązania pomiędzy błędami sowieckiej Rosji, a obecnym kryzysem, w którym szczególną rolę odegrał ateistyczny reżim w komunistycznych Chinach.

„Jesteśmy świadkami spustoszenia, jakie niesie ze sobą zatrute dziedzictwo ateistycznego materializmu mającego swoje źródło w Rosji sowieckiej. Przybrało ono najbardziej radykalną formę w działaniach rządu Chińskiej Republiki Ludowej”, mówi kardynał Burke. „W dzisiejszych czasach bezwzględną koniecznością jest całkowite wykorzenienie zła które niesie ze sobą komunizm, a jest to możliwe jedynie poprzez zawierzenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, tak jak Ona sama sobie tego życzyła”, podkreśla duchowny.

Całkowite wyrzeczenie się komunizmu i materialistycznego ateizmu, powrót do Chrystusa, jak również wspomniany apel Najświętszej Marii Panny o zawierzeniu Rosji Jej Niepokalanemu Sercu pozostają sprawami których nie wolno zaniedbać”, mówi kardynał.

Tematem ostatniej wirtualnej konferencji Rome Life Forum był „Koronawirus w świetle Fatimy. Tragedia i źródło nadziei”.

Wykład kardynała Burke pt. „Fatima. Odpowiedź z nieba na światowy kryzys” dotyczył przede wszystkim pandemii koronawirusa, zawieszenia swobód obywatelskich, jak również zagrożeń które niesie ze sobą „epidemia zła” prowadząca w konsekwencji do upadku człowieczeństwa. Kardynał podkreślał, iż używanie sekwencji genetycznych pomordowanych nienarodzonych dzieci do wykreowania szczepionki przeciwko COVID-19 jest absolutnie niedopuszczalne moralnie. Potępił także propozycję wszczepiania ludziom pod skórę mikroczipów, które „pozwolą państwom kontrolować zdrowie i inne aspekty życia obywateli”.

Powracając do sprawy Chińskiej Republiki Ludowej, kardynał zwrócił uwagę na fakt, iż jedyną akceptowalną religią w tym kraju są same Chiny. Dodał także, iż wiele pytań w kwestii roli Chin w tej pandemii, ich wpływu na inne kraje, a także na światowe autorytety w kwestii zdrowia pozostaje nierozstrzygniętych, co budzi spory niepokój. Duchowny podkreślił również, iż ateistyczny materializm i komunizm, który zagrażał wierze katolickiej w 1917 r., nadal pozostaje groźny poprzez Chińską Republikę Ludową, a zatem przesłanie objawień fatimskich pozostaje aktualne.

 

W zakończeniu swojego przemówienia kardynał Burke prosił katolików o podjęcie pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, a także do codziennej modlitwy o nawrócenie Rosji.

 

Źródło: Life Site News, MM

   Totus Tuus

Totus Tuus

Adam Bujak, ks. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.


 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.