Kanada: Aresztowanie ucznia katolickiej szkoły za… stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie

Nasi autorzy

Kanada: Aresztowanie ucznia katolickiej szkoły za… stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie

Fot. Wikimedia Fot. Wikimedia

Do bulwersującego wydarzenia doszło w Kanadzie: Josh Alexander, 16-letni uczeń średniej szkoły katolickiej im. świętego Józefa w Renfrew (Ontario, Kanada), został zawieszony w prawach ucznia i zatrzymany przez policję za... stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie i że biologiczni mężczyźni nie powinni być dopuszczeni do korzystania z damskich szatni; Josh miał także odwagę wystąpić w obronie koleżanek, które w związku z potencjalną obecnością uczniów płci męskiej „identyfikujących się jako kobiety” obawiały się korzystania z damskich przebieralni. Josh uzasadnił swoje stanowisko odnośnie do istnienia jedynie dwóch płci, odwołując się do nauczania Kościoła katolickiego w tej kwestii: „Biblia naucza, iż mamy tylko dwie płcie – męską i żeńską, a zatem biologiczni mężczyźni nie mogą być uważani za kobiety tylko dlatego, że założą damskie ubrania; z tego samego powodu nie mogą być dopuszczeni ani do damskich szatni, ani do toalet”. Na efekty nie trzeba było długo czekać; kiedy 6 lutego Josh przyszedł do szkoły, już czekał na niego dyrektor w towarzystwie dwóch policjantów, którzy... aresztowali chłopaka „za nielegalne wejście na teren szkoły, został już bowiem zawieszony w prawach ucznia”. „Chodziło o to, że poruszyłem kwestię używania damskich toalet przez uczniów płci męskiej uważających się za kobiety; wszyscy moi koledzy, podobnie jak nauczyciele, brali udział w dyskusjach na ten temat, każdy miał prawo się wypowiedzieć. Powiedziałem że są tylko dwie płcie, męska i żeńska; nie sądziłem, że to przysporzy mi aż tylu problemów”, mówi Josh. Adwokat, który reprezentuje chłopaka, powiedział, że „decyzja o zawieszeniu Josha w prawach ucznia była podyktowana tym, że w lekcjach, w których uczestniczył, brało udział dwóch transpłciowych uczniów, którzy nie zgadzali się z katolickimi poglądami Josha”. „Skoro owi ‘transpłciowi uczniowie’ nie podzielają moich poglądów religijnych, to powinni poważnie się zastanowić nad zmianą szkoły; jeśli nie zgadzają się z katolickimi poglądami, to co robią w szkole katolickiej”, odpowiedział na to Josh. Pytanie, czy po takim potraktowaniu katolickiego ucznia ta szkoła może się jeszcze nazywać katolicką...

 

Źródło: Valeurs Actuelles; The National Post, MM

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.