Kaczmarek dzieli się swoim sukcesem. Złoty medal ME trafia do rąk mieszkańców Krotoszyna

Nasi autorzy

Kaczmarek dzieli się swoim sukcesem. Złoty medal ME trafia do rąk mieszkańców Krotoszyna

fot. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

fot. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

Łukasz Kaczmarek, znany i uwielbiany siatkarz, zaskoczył mieszkańców Krotoszyna swoim hojnym gestem. Podczas spotkania na Rynku, w ciepłej atmosferze, przekazał bazylice pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie złoty medal, który zdobył na Mistrzostwach Europy w siatkówce w Rzymie. Nie był to gest kierowany tylko do jego rodzinnego miasta, ale do wszystkich kibiców i mieszkańców Krotoszyna, którzy zawsze wspierali go podczas jego sportowych zmagań.

Podarowując ten medal swojemu przyjacielowi, ks. dr. Aleksandrowi Genderze, Kaczmarek wyraził swoją wdzięczność wobec miejscowości, która była jego ojczyzną i miejscem, w którym rozwijał swoją siatkarską pasję. Ks. Gendera podziękował sportowcowi za ten gest i obiecał, że medal będzie dostępny dla wszystkich w bazylice, w gablocie przy ołtarzu Matki Bożej.

Łukasz Kaczmarek jest nie tylko utytułowanym sportowcem, ale także prawdziwym bohaterem swojego miasta. Jego popularność wynika nie tylko z osiągnięć na boisku, ale także z jego sympatycznej osobowości, serdeczności i gotowości do pomocy. To człowiek, który ciężko pracuje i nie poddaje się w obliczu trudności. Jest inspiracją dla młodej generacji i nie unika swojej popularności. Regularnie spotyka się z mieszkańcami swojego miasta, odpowiada na pytania, robi zdjęcia i rozdaje autografy.

Podczas tego wyjątkowego spotkania na Rynku Krotoszyna Łukasz Kaczmarek podzielił się swoją opinią na temat innych sportowców, wyrażając szacunek dla nich. Mimo że nie brakowało pytań o kryzys formy polskich piłkarzy czy kontuzje siatkarza Bartosza Kurka, Kaczmarek podkreślił, że uważa Bartka Kurka za najlepszego atakującego na świecie i wyraził smutek z powodu jego kłopotów zdrowotnych.

Sportowiec ten podkreślił również, że jego sukcesy na boisku są wynikiem współpracy z drużyną. Wspominał o wsparciu i szacunku, które panują w zespole, podkreślając, że każdy zawodnik jest niezwykle ważny i wnosi dużo do drużyny.

Jednak życie Kaczmarka nie było zawsze usłane różami. Przeszedł trudny okres, gdy zachorował na zapalenie mięśnia sercowego po grypie. To mogło zakończyć jego karierę, ale dzięki znakomitym lekarzom i determinacji powrócił na szczyt, zdobywając nawet Mistrzostwo Ligi Mistrzów.

Wspominał również o presji i stresie, które towarzyszą zawodowym sportowcom podczas meczów. Opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach i przyjaźni, jaka łączy go z innym siatkarzem, Aleksandrem Śliwką. Nie zapominał także o młodych zawodnikach, którzy przybyli na spotkanie, udzielając im cennych rad.

Na zakończenie tego wzruszającego spotkania Łukasz Kaczmarek wyraził nadzieję na kolejne wspólne świętowanie z mieszkańcami Krotoszyna po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu za rok. Spotkanie zakończyło się gromkimi oklaskami od licznie zgromadzonych kibiców, którzy dopingowali swojego ulubionego siatkarza na każdym kroku. W spotkaniu uczestniczyli także najbliżsi Łukasza Kaczmarka, jego rodzina, która była niezwykle dumna z jego osiągnięć. Władze miasta również nie zapomniały wyrazić wdzięczności, wręczając mu pamiątkową koszulkę jako dowód uznania za jego wielkie gesty i osiągnięcia sportowe.

TP

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Bieg życia Justyny

Bieg życia Justyny

Adam Sosnowski, Andrzej Stanowski

Pierwsza na świecie biografia multimedalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Niewiarygodne tempo - książkę wieńczy relacja z Vancouver. We wszystkich dobrych księgarniach "Bieg życia Justyny" znalazł się już w tydzień po olimpiadzie! Książka dokumentuje osiągnięcia polskiej królowej nart, stwarza również niepowtarzalną okazję bliższego jej poznania.

 

Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

Wacław Klag

Wisła, sport i Kraków - te trzy słowa razem mówią bardzo dużo. Przypominają stuletnią historię klubu sportowego, którego osiągnięcia radowały serca Polaków od czasów zaborów, aż po chwilę obecną. Ileż to emocji i nadziei (często spełnionych, ale czasem nie...

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.