Imigranci znowu szturmują granice Europy. Są ranni wśród hiszpańskich pograniczników

Nasi autorzy

Imigranci znowu szturmują granice Europy. Są ranni wśród hiszpańskich pograniczników

Nielegalni imigranci wciąż próbują dostać się na Stary Kontynent. Tutaj grupa przybyła na włoską wyspę Lampedusa. Fot. autorstwa Sara Prestianni / Noborder Network, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13291993 Nielegalni imigranci wciąż próbują dostać się na Stary Kontynent. Tutaj grupa przybyła na włoską wyspę Lampedusa. Fot. autorstwa Sara Prestianni / Noborder Network, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13291993 W nocy z 14 na 15 czerwca ponad 150 migrantów próbowało sforsować granicę pomiędzy Marokiem a hiszpańskim miastem autonomicznym Melillą wspinając się po kilkumetrowym murze oddzielającym hiszpańską enklawę od Maroka. Podczas próby zatrzymania migranci zaatakowali funkcjonariuszy straży granicznej; 9 z nich odniosło rany.

Hiszpańscy politycy podkreślają że spadek zachorowań na Covid-19 przyczynił się do ponowienia szturmów migrantów na południowe wybrzeża europejskie. Od kilku tygodni mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem na wyspy greckie, włoskie wybrzeża, a także na hiszpańskie enklawy w Maroku – Ceutę i Melillę. Szturm na tę ostatnią, który miał miejsce dzisiejszej nocy miał szczególnie gwałtowny przebieg; migranci uzbrojeni w kije i kamienie zaatakowali próbujących ich zatrzymać funkcjonariuszy straży granicznej; niestety dziewięciu z nich odniosło rany. Jak podaje „Le Figaro” ostatecznie udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Migranci w większości pochodzili z Afryki Subsaharyjskiej, byli jednakże wśród nich także mieszkańcy krajów Margrebu. Według „Le Figaro” zarówno niedawny szturm na Ceutę, jak i obecny na Melillę – jedyne lądowe granice pomiędzy Afryką a Unią Europejską – jest spowodowany napięciami politycznymi pomiędzy Hiszpanią a Marokiem.  Napięcie to wzrosło, gdy Madryt przyjął na czas hospitalizacji przywódcę niepodległości Saharawi – buntownika przeciwko władzy centralnej Maroka. Czy Europę czeka ponowny zalew nielegalnych migrantów?

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Co przynoszą ze sobą imigranci? Mówi o tym w swojej książce ks. prof. Waldemar Cisło: 

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.