Francja: Boże Narodzenie w asyście żandarmów; wysokie ryzyko zamachów terrorystycznych
Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin podjął decyzję o zwiększeniu bezpieczeństwa wokół kościołów na czas Bożego Narodzenia. Obawa, że właśnie wówczas mogą nastąpić zmasowane zamachy terrorystyczne mające na celu zabicie jak największej ilości francuskich katolików, nie wydaje się bezzasadna; Darmanin uważa, że „ryzyko ataków terrorystycznych jest bardzo wysokie”. Zatem, zgodnie z zarządzeniem ministra z 12 grudnia, „przed każdym miejscem kultu zaleca się zwiększoną obecność funkcjonariuszy żandarmerii i policji”. Do władz poszczególnych miast zostały wysłane stosowne zalecenia, aby „zarówno w czasie żydowskich świąt Hanuka (18-26 grudnia), jak i w czasie chrześcijańskiego Bożego Narodzenia (24-7 stycznia – zarządzenie ministra obejmuje także prawosławną datę Bożego Narodzenia) przed każdym miejscem kultu znajdował się co najmniej jeden uzbrojony funkcjonariusz”. Oznacza to także, że kapłani są zobowiązani do współpracy z policjantami i żandarmami. Funkcjonariusze mają zwracać także szczególną uwagę na zaparkowane w pobliżu miejsc kultu samochody, aby uniknąć ewentualnych detonacji materiałów wybuchowych umieszczonych wewnątrz samochodów-pułapek.
Źródło: Valeurs Actuelles; Le Figaro, MM
Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia
Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?
Na to pytanie w tej jakże frapującej książce odpowiada ks. prof.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.