Film jako reklama miasta? Bruksela chce być tłem do kolejnej ekranizacji przygód Jamesa Bonda

Nasi autorzy

Film jako reklama miasta? Bruksela chce być tłem do kolejnej ekranizacji przygód Jamesa Bonda

Nawet dzisiaj, w dobie internetu, film wciąż jest ważnym środkiem oddziaływania na społeczeństwo. Fot. Pexels. Nawet dzisiaj, w dobie internetu, film wciąż jest ważnym środkiem oddziaływania na społeczeństwo. Fot. Pexels. Podczas premiery najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, „Nie czas umierać”, stolica Belgii wprowadza hashtag #BringBondtoBrussels (Sprowadzić Bonda do Brukseli), aby wskazać miejsca w mieście, w których można by nakręcić kolejny film o Bondzie. Hasztag zachęca mieszkańców Brukseli do sugerowania oryginalnych lokalizacji w mieście i jego okolicach, aby przekonać producentów filmów o Bondzie, Barbarę Broccoli i Michaela G. Wilsona, do przyjazdu i nakręcenia scen do przyszłego filmu z tej serii w Brukseli.

„Do tej pory jest 25 filmów o Bondzie i w żadnym z nich James Bond nie postawił stopy w Brukseli. Jednak nasza stolica ma kilka naprawdę świetnych lokacji filmowych” – powiedziała Imane Belguenani z komisji filmowej screen.brussels. W filmie promocyjnym Belguenani przedstawia obszary takie jak Boulevard Anspach, Galerie Królewskie św. Huberta i Grand Place. „Teraz, kiedy wychodzi nowy film o Bondzie, idealnie byłoby, gdyby kolejny był kręcony w Brukseli. Czy widzicie Jamesa Bonda uciekającego przez kule Atomium?”.

Inicjatywa pochodzi od brukselskiego funduszu Willems Fund, który chce, aby Bruksela miała swoje miejsce w jednej z najważniejszych franczyz filmowych na świecie, mając nadzieję, że zachęci to turystów podążających szlakiem filmowych hitów do przyjazdu do Brukseli. 

Belguenani zwraca uwagę, że kilka badań wykazało, iż miasta prezentowane w popularnych międzynarodowych filmach mogą przyciągnąć od 25% do 300% więcej turystów. „Bruksela jest zbyt często pomijana jako miejsce głównych zagranicznych produkcji filmowych” – dodała. „Dzięki obecności wszystkich instytucji europejskich i międzynarodowych miasto jest również idealnym miejscem do zrealizowania bajecznego thrillera szpiegowskiego”.

Każdy, kto ma pomysły na specjalne lokacje filmowe, jest proszony o udostępnienie ich za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych funduszu Willems z hashtagiem #BringBondtoBrussels. Wszystkie dobre sugestie zostaną wysłane do producentów, a kto przedstawi najlepszą propozycję, wygra bilety do kina.

Źródło: The Brussels Times/Maïthé Chini, AM

Siła oddziaływania, jaką ma kino, może być wykorzystana także w celach ewangelizacyjnych. O filmach religijnych, jakie powstały na przestrzeni lat, opowiada wyjątkowa książka Białego Kruka:

Światowa encyklopedia filmu religijnego

Światowa encyklopedia filmu religijnego

pod redakcją ks. Marka Lisa i Adama Garbicza

Unikatowe opracowanie zagadnień filmu religijnego. Pierwsza na świecie tego typu encyklopedia ze szczególnym uwzględnieniem tematyki polskiej! Autorami haseł są wybitni specjaliści w dziedzinie filmu religijnego (50 osób!) z kilku krajów Europy i Ameryki. 1700 haseł rzeczowych i osobowych, w tym omówienia religijnych filmów fabularnych i dokumentalnych.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.