Feministyczna restauracja, w której mężczyźni płacili więcej, zbankrutowała.

Nasi autorzy

Feministyczna restauracja, w której mężczyźni płacili więcej, zbankrutowała.

Fot. Twitter@handsome__her Fot. Twitter@handsome__her

Kilka lat temu w Melbourne powstała „The Handsome Her”, wegańska restauracja prowadzona przez feministki. Właścicielki w 2017 roku wpadły na pomysł, że ceny dla klientów płci męskiej będą wyższe o 18 procent, co miało odzwierciedlać nierówności pomiędzy wynagrodzeniami mężczyzn i kobiet. Jednakże nawet fakt, iż ta opłata miała być opcjonalna, nie zyskał przychylności zarówno mieszkańców Melbourne, jak i turystów, co pociągnęło za sobą negatywne opinie w internecie. Co więcej, jeden z męskich klientów został nazwany „podłą bestią”, gdy wyraził krytykę na temat podanego mu tam posiłku.

– Obsługujące mnie kobiety były agresywne i irytujące – napisał w opinii na Trip Advisor.

Prócz tego restauracja pracowała jedynie w godzinach od 9 do 16, czyli w czasie, gdy większość osób jest w pracy, co również nie pomogło jej w utrzymaniu się na rynku. „The Handsome Her” oficjalnie zakończy swoją działalność 28 kwietnia.

Źródło: Czerwona Pigułka

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.