„Dziecko i matka. Dwie ofiary aborcji” - zaproszenie na bezpłatny webinar 10 lutego br.
O dwóch ofiarach aborcji – matce i dziecku opowie 10 lutego o godz. 19.00 w czasie bezpłatnego webinaru Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
– W narracji wokół aborcji brakuje równowagi. Środowiska proaborcyjne deklarują się jako obrońcy kobiet, a dziecko przedstawiają jako wroga kobiety, który zagraża jej szczęściu. W dodatku manipulują, że środowiska pro-life skupiają swą uwagę tylko na dziecku, zupełnie pomijając sytuację kobiety. Tymczasem potrzeba troski o oboje – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. 10 lutego br. o godz. 19.00 poprowadzi bezpłatny webinar pt. „Dziecko i matka. Dwie ofiary aborcji”.
– W czasie spotkania opowiem, czym jest aborcja z perspektywy dziecka, w jak brutalny sposób kończy jego życie, które dopiero się rozpoczęło. Jednak przede wszystkim porozmawiamy o jej skutkach dla matki. A już pobieżna lektura badań naukowych o przyczynach decyzji aborcyjnych pokazuje, że kobieta jest drugą ofiarą tzw. systemu kontroli urodzeń. Chociażby badania niemieckie mówią, że aż 40 proc. kobiet decyduje się na aborcję z powodu braku wsparcia partnera – mówi prelegentka. Oprócz przyczyn decyzji aborcyjnych przedstawi badania naukowe na temat skutków aborcji, a te można rozpatrywać na różnych płaszczyznach. – Kobiety, które dokonują aborcji, są narażone na wystąpienie powikłań bezpośrednich i odległych w czasie. Dotyczą one zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, mimo że w środowisku naukowym nie ma konsensusu na temat syndromu poaborcyjnego – zaznacza. Aborcja ma też wpływ na relację z partnerem.
Uczestnicy dowiedzą się, czym jest syndrom ocaleńca oraz że zapomnianymi ofiarami aborcji są ojcowie dzieci, ich rodzeństwo, personel medyczny, w tym lekarze i położne. Po wykładzie będzie możliwość zadania pytań.
– Do tej pory w naszych spotkaniach wzięło udział ponad 3 tys. osób. Cieszymy się, że tak wielu ludzi jest zainteresowanych tematyką pro-life. Wiedza wyniesiona z naszych spotkań pomaga rodzicom w rozmowach z dorastającymi dziećmi, a nauczycielom w prowadzeniu lekcji. Wszystkim dorosłym umożliwia prowadzenie merytorycznej, spokojnej i rzetelnej dyskusji, popartej badaniami naukowymi i licznymi danymi, z młodzieżą, która jest żywo zainteresowana toczącą się debatą społeczną wokół ochrony ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju – mówi Magdalena Guziak-Nowak.
W ciągu minionych miesięcy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało niemal sto webinarów i lekcji online dla uczniów szkół średnich w ramach swojej edukacyjnej działalności.
Zapisy na webinary przyjmowane są pod adresem https://pro-life.pl/webinary/ Na stronie można znaleźć również terminarz kolejnych spotkań. Zaplanowane zostały na każdą drugą środę miesiąca. Do uczestnictwa w spotkaniach Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zachęca nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, grupy parafialne i ich liderów, narzeczonych, doradców życia rodzinnego, małżeństwa, księży i siostry zakonne. Jednym słowem wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.
Stowarzyszenie, które działa od 1999 r., zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną, w tym dla samotnych mam w nieoczekiwanej ciąży. Także dla nich prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life.
Materiał przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
***
Dokąd zmierza cywilizacja, w której trzeba bronić prawa do życia? Odpowiedzi poszukuje w swoje bestsellerowej książce prof. Wojciech Roszkowski:
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Książka ponownie dostępna po 18 grudnia.
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.