DRAŃSTWO! Zagraniczne sklepy złamały warunki współpracy z Orlenem i sprzedawali płyn do dezynfekcji po kilkukrotnie zawyżonych cenach!

Nasi autorzy

DRAŃSTWO! Zagraniczne sklepy złamały warunki współpracy z Orlenem i sprzedawali płyn do dezynfekcji po kilkukrotnie zawyżonych cenach!

Zdjęcie internauty z jednego ze sklepów, w których bezprawnie płyn do dezynfekcji jest sprzedawany kilka razy drożej. Zdjęcie internauty z jednego ze sklepów, w których bezprawnie płyn do dezynfekcji jest sprzedawany kilka razy drożej.

W tych trudnych czasach koronawirusa Polacy przekonali się, jak dobrze mieć sprawnie funkcjonujące spółki skarbu państwa, a rodzimy PKN Orlen z prezesem Danielem Obajtkiem na czele zrobił więcej w zwalczaniu pandemii niż wiele rządów zachodnioeuropejskich. Teraz sieci sklepów z tych właśnie krajów (m.in. z Francji) postanowiły się dorobić na nieszczęściu innych. Sprzedawali u siebie w sklepach płyn do dezynfekcji wyprodukowany przez Orlen, w cenie 149,99 PLN lub 139,99 PLN! Ten sam płyn Orlen sprzedaje na swoich stacjach za 49 PLN!

Co się okazało? Wielkie sieci zagraniczne zwróciły się do Orlenu z prośbą o płyn do dezynfekcji dla swoich pracowników, aby sklepy mogły dalej funkcjonować, lecz nie po to, aby go dalej sprzedawać – i to jeszcze trzy razy drożej! Na szczęście, PKN Orlen zabezpieczył się przed tym i mówi, że „płyn został wykorzystany niezgodnie z warunkami współpracy.”

Oto całe oświadczenie Orlenu:

„W związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN ORLEN w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy. Dlatego PKN ORLEN podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw do supermarketów, które te warunki naruszają. Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli spółki ORLEN Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów.

Płyn do dezynfekcji rąk PKN ORLEN jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów.

Od momentu uruchomienia produkcji, PKN ORLEN dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów.

W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m³. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.”

______________________________________________________________________________

Obszerna rozmowa z immunologiem prof. Januszem Marcinkiewiczem o odporności, szczepionkach i zagrożeniu wirusowym. Czytaj TUTAJ.

___________________________________________________________________________

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.