Donald Trump po roku prezydentury Bidena: nie wyobrażałem sobie, że państwo może upaść tak nisko

Nasi autorzy

Donald Trump po roku prezydentury Bidena: nie wyobrażałem sobie, że państwo może upaść tak nisko

Donald Trump podczas kampanii prezydenckiej w 2016r. fot. by Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47943348 Donald Trump podczas kampanii prezydenckiej w 2016r. fot. by Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47943348 Były prezydent Stanów Zjednoczonych w rok po opuszczeniu Białego Domu powiedział, że „nie wyobrażał sobie, że państwo może upaść tak nisko i tak szybko”. Skrytykował Bidena za wszystko – począwszy od zaburzeń w łańcuchach dostaw po politykę zagraniczną.

W wywiadzie z Fox News Trump opisywał swoją niedawną podróż do Los Angeles: „widziałem wielkie kontenery, tysiące kontenerów, w porcie, w miejscach załadunku i wyładunku. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego. Stosy kontenerów piętrzą się aż do nieba. Uprzątnięcie ich zajmie dużo czasu. Jest bardzo, bardzo źle” – dodał. Przyznał również, że wynikające stąd niedobory papieru mają wpływ na dystrybucję jego najnowszej książki. Mimo jej poczytności Trump nie może doczekać się na kolejne dodruki.

„Chiny stawiają warunki nam. Rosja Ukrainie. Chiny Tajwanowi. Kim Dzong Un wystrzeliwuje pocisk za pociskiem, a co więcej, Iran bawi się świetnie, robiąc co mu się podoba” – podsumował gorzko.

Źródło: Fox News/Brooke Singman; Andrew Murray/JO

Prowadzenie korzystnej dla państwa polityki to nie lada wyzwanie. Jakie lekcje w tej kwestii możemy zaczerpnąć z historii? Na to pytanie odpowiada w swojej książce prof. Andrzej Nowak:

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.