Debata UE o Nord Stream 2. Jadwiga Wiśniewska: Solidarność europejska ponownie została zakopana na dnie Bałtyku!

Nasi autorzy

Debata UE o Nord Stream 2. Jadwiga Wiśniewska: Solidarność europejska ponownie została zakopana na dnie Bałtyku!

Budowa gazociągu Nord Stream 2 Fot. Nord Stream 2/Axel Schmidt Budowa gazociągu Nord Stream 2 Fot. Nord Stream 2/Axel Schmidt

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce debata na temat nowych przepisów dla rynku gazowego zapewniających objęcie gazociągów spoza Unii przepisami UE. W imieniu grupy EKR głos w niej zabrała m.in. europoseł PiS, Jadwiga Wiśniewska.

Jadwiga Wiśniewska mówiła, że porozumienie ws. rynku gazowego każe stawiać pod znakiem zapytania przyszłość solidarności europejskiej - która wraz z Nord Stream 2 zostaje po raz drugi zakopana na dnie Bałtyku. "Z całkiem dobrego projektu Komisji, została wydmuszka" mówiła europosłanka.

Jak dodała polska polityk, wszystko teraz będzie zależeć od dobrej woli regulatora niemieckiego i Komisji Europejskiej i znając siłę niemieckiego lobbingu, który w pełni ukazał się w pracach nad tym projektem, nie wróży to niczego dobrego.

"Po raz kolejny interes Unii padł ofiarą zakulisowych uzgodnień. Podwójnie zły układ Niemiec z Francją, który z jednej strony pozbawił zębów projekt gazowy, z drugiej dał zielone światło na ograniczenie wolności w internecie, jest dowodem na lekceważenie unijnych standardów i dowodem na to, że partykularne interesy najsilniejszych państw członkowskich mają prymat nad europejskimi wartościami" – mówiła Jadwiga Wiśniewska.

Ponadto, jak dodała, budowa Nord Stream 2 jest kontynuowana i nie ma żadnej pewności, że unijne zasady antymonopolowe na rynku gazu będą obejmowały ten gazociąg.

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.