Czyżby promyk nadziei? Większość Niemców uważa, że dzieci potrzebują i taty i mamy

Nasi autorzy

Czyżby promyk nadziei? Większość Niemców uważa, że dzieci potrzebują i taty i mamy

Takie głosy przebijające się przez współczesne ataki na rodzinę budzą nadzieję na obronę normalności. Fot. Pixabay Takie głosy przebijające się przez współczesne ataki na rodzinę budzą nadzieję na obronę normalności. Fot. Pixabay Zdecydowana większość (66 proc.) Niemców uważa, że dla wychowywania dzieci najlepsze jest, gdy dzieci dorastają z ojcem i matką. Tak wynika z reprezentatywnego badania instytutu badania opinii „INSA Consulere” z Erfurtu, przeprowadzonego na zlecenie katolickiego tygodnika „Tagespost”. 16 proc. respondentów nie zgadza się z tym stwierdzeniem, 12 proc. nie wiedziało, jak odpowiedzieć, a 6 proc. nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Stwierdzenie, do którego mieli się ustosunkować uczestnicy badania, brzmiało: „Dla wychowywania dzieci najlepsze jest, gdy dzieci dorastają z ojcem i matką”. Respondenci płci męskiej zgadzają się znacznie częściej niż respondentki (73 do 60 proc.). Wraz z wiekiem rośnie też odsetek zgadzających się z tym stwierdzeniem: w grupie 18-29 lat jest to 48 proc.; 80 proc. dla osób powyżej 60. roku życia.

Spośród ankietowanych katolików dwie trzecie (67 procent) uważa, że najlepiej jest, aby dzieci dorastały razem z ojcem i matką. Tylko 14 procent nie widzi tego w ten sposób. Aż 76 proc. protestantów zgadza się z tym stwierdzeniem, a 14 proc. się nie zgadza. 64 procent członków protestanckiego Kościoła niezależnego uważa, że wychowywanie dzieci z ojcem i matką jest najlepsze, 18 procent jest przeciwnego zdania. We wszystkich grupach religijnych i wyznaniowych oraz wśród osób bezwyznaniowych dominuje odsetek respondentów, którzy zgadzają się z tezą bezwzględną większością głosów.

Badanie, które objęło 2107 osób dorosłych między 7 a 10 stycznia, również rozkłada pytanie według przynależności partyjnej. Z tym stwierdzeniem najczęściej zgadzają się wyborcy CDU-CSU (83 proc.) i AfD (82 proc.). Na kolejnych miejscach plasują się zwolennicy SPD (72%) i FDP (69%). Zdecydowanie rzadziej zgadzają się z tym wyborcy Zielonych (55 proc.) i Lewicy (50 proc.).

Źródło: Die Tagespost, AM

W swoim życiu rodzinnym warto podążać za najlepszym wzorem:

Święta Rodzina

Święta Rodzina

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.