„Czy wciąż jesteśmy na tyle wolni, aby bronić życia?” Francuscy katolicy odpowiadają na deklarację Emmanuela Macrona

Nasi autorzy

Błękitny tydzień

„Czy wciąż jesteśmy na tyle wolni, aby bronić życia?” Francuscy katolicy odpowiadają na deklarację Emmanuela Macrona

W czasach, w których dzietność europejskich rodzin maleje, przywódcy krajów działają na rzecz cywilizacji śmierci. Czy uda nam się powtrzymać te straszne zamiary? Fot. Pixabay W czasach, w których dzietność europejskich rodzin maleje, przywódcy krajów działają na rzecz cywilizacji śmierci. Czy uda nam się powtrzymać te straszne zamiary? Fot. Pixabay Podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim inaugurującym prezydenturę Francji w UE Emmanuel Macron zadeklarował chęć wpisania aborcji jako „prawa fundamentalnego” do Europejskiej Karty Praw Podstawowych. W związku z tym Vincenzo Bassi, prezes Federacji Stowarzyszeń Katolickich Rodzin Europy, wystosował do prezydenta Francji list otwarty w imieniu europejskich katolików.

List otwarty do Emmanuela Macrona, wystosowany przez przedstawicieli Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich Europy

Czy wciąż jesteśmy na tyle wolni, aby bronić życia?

Panie Prezydencie,

W związku z Pańskim wystąpieniem w Parlamencie Europejskim z okazji rozpoczęcia prezydencji Francji w Unii Europejskiej, chcielibyśmy wyrazić nasze obawy, a także sprzeciw wobec zaproponowanych przez Pana rozwiązań.

Z jednej strony mówi Pan o „praworządności jako o egzystencjalnej podstawie naszej Europy”, a z drugiej proponuje Pan wpisanie do karty fundamentalnych praw praktyki, która jest nielegalna w wielu krajach członkowskich Unii Europejskiej.

W tym samym momencie podkreśla Pan, że wspomniana karta anuluje karę śmierci na terenie Unii Europejskiej, ale nie chce Pan jednocześnie zauważyć, że praktyka, której całkowitego zalegalizowania Pan pragnie [aborcja] pozbawia fundamentalnego prawa do życia wielu obywateli i to tych najwrażliwszych i najsłabszych.

Uznanie rzekomego prawa do aborcji stałoby ponadto w rażącej sprzeczności z samą Kartą, która w dwóch pierwszych artykułach gwarantuje nienaruszalność godności ludzkiej i prawa do życia.

Jesteśmy poważnie zaniepokojeni z powodu stopniowego odbierania wolności tym, którzy według ustaleń naukowych są ludźmi od samego momentu poczęcia (...). Czy powinniśmy się obawiać, że uwolnienie od odpowiedzialności za życie i za wspieranie matek będących w trudnej sytuacji materialnej zostanie nam narzucone [jako prawo?]

Nie chcemy, aby w czasie tej prezydentury wprowadzał pan tego typu rozwiązania polityczne i ideologiczne. Pragniemy, aby pracował Pan dla dobra naszej wspólnoty, naszych rodzin i dzieci, którzy zamieszkują Europę. (...) Nasze społeczeństwa zasługują na konkretną, zjednoczoną, skuteczną politykę europejską wspierającą rzeczywiste potrzeby rodzin, aby poważnie stawić czoła potrójnemu wyzwaniu: zagrożeniu w sieci, zagrożeniom społecznym, a także demograficznym. Prosimy, aby wziął Pan pod uwagę nasz głos.

Vincenzo Bassi, prezes FAFCE

Antoine Renard, prezes honorowy FAFCE

Źródło: Famille Chrétienne/MM

Nawet teraz, gdy naszą uwagę przyciąga pandemia koronawirusa, nie możemy nie dostrzegać o wiele większych zagrożeń:

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.