Czy Francja zakaże terapii konwersyjnej? Niższa izba parlamentu przyjęła nowe prawo, czas na decyzję Senatu

Nasi autorzy

Czy Francja zakaże terapii konwersyjnej? Niższa izba parlamentu przyjęła nowe prawo, czas na decyzję Senatu

Osobom z zaburzeniami seksualności czy płci lewicowi ideolodzy chcą narzucić tylko jedną możliwość – dołączenie do osób promujących zboczenia. Na zdjęciu uczestnicy jednej z parad tych środowisk. Fot. Niurka Barroso - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80068050 Osobom z zaburzeniami seksualności czy płci lewicowi ideolodzy chcą narzucić tylko jedną możliwość – dołączenie do osób promujących ideologię LGBT. Fot. Niurka Barroso - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80068050 Francuskie Zgromadzenie Narodowe (izba niższa parlamentu) w ramach „walki z homofobią” przegłosowało prawo afirmujące bezwzględny zakaz stosowania terapii konwersyjnej „mającej na celu zamianę osób homoseksualnych w heteroseksualne i jednoznaczne określanie płci w przypadku osób transpłciowych”. Nowe prawo, opracowane przez posłankę Laurence Vanceunebrock (socjalliberalna partia Emmanuela Macrona La République en marche!), przewiduje „stosowanie szczególnie dotkliwych kar dla ‘przestępców nazywających samych siebie «terapeutami»’”, jak również dla tzw. „autorytetów religijnych, które chcą prowadzić wojnę z homoseksualistami”.

Za „postawę popierającą praktyki mające na celu zmodyfikowanie lub zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, powodujące pogorszenie się stanu zdrowia fizycznego lub psychicznego osób, które poddają się takim praktykom” nowe prawo przewiduje do dwóch lat więzienia i 30 tys. euro grzywny. Jeśli natomiast „ofiara jest niepełnoletnia lub w jakikolwiek sposób zależna od osoby namawiającej ją na terapię” przewiduje się karę do trzech lat pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.

„Ta propozycja nowego prawa pozwoli na ocalenie życia mniejszości seksualnych”, mówi francuska minister ds. równości Élisabeth Moreno. „Nie będzie więcej wojny. Bycie sobą nie jest przestępstwem, nie wolno stosować jakiejkolwiek modyfikacji orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”. Jak przewiduje nowe prawo, penalizowana będzie także „pomoc religijna”, „namawianie do abstynencji płciowej”, „przeforsowywanie małżeństw heteroseksualnych”, a nawet... egzorcyzmy, także w przypadku, kiedy dana osoba o nie poprosi.

„Teraz wszystko zależy od Senatu”, podkreślają francuscy parlamentarzyści. W Europie zakaz stosowania terapii konwersyjnej został już przegłosowany na Malcie i w Niemczech, podobne projekty są wdrażane w Niderlandach i w Zjednoczonym Królestwie. W Kanadzie rząd Justina Trudeau wprowadził takie prawo pod koniec lipca.

Źródło: Le Parisien, MM

Czy nasza cywilizacja już upadła? Szukając odpowiedzi na to pytanie warto sięgnąć po bestsellerową książkę prof. Wojciecha Roszkowskiego:

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.