COVID-19 spowodował głód w Pakistanie. Muzułmanie nie dają chrześcijanom żywności.
Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) jest zaniepokojona doniesieniami o odmowie pomocy żywnościowej hindusom i chrześcijanom w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Pakistanie.
„Działania takie są po prostu naganne”, powiedziała komisarz USCIRF Anurima Bhargava. „W miarę rozprzestrzeniania się COVID-19 zagrożone społeczności w Pakistanie walczą z głodem i o zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia swoich rodzin. Nie wolno odmawiać pomocy żywnościowej z powodu czyjejś wiary. Wzywamy rząd Pakistanu do tego, aby zapewnił to, że pomoc żywnościowa od dystrybuujących ją organizacji będzie rozdzielana w równym stopniu między hindusów, chrześcijan i inne mniejszości religijne”.
Na przykład w Karaczi pojawiły się raporty, że Saylani Welfare International Trust, organizacja pozarządowa utworzona w celu pomocy bezdomnym i robotnikom sezonowym, odmawia pomocy żywnościowej hindusom i chrześcijanom, argumentując, że jest ona zarezerwowana wyłącznie dla muzułmanów.
Komisarz USCIRF Johnnie Moore dodał: „ W ostatnim przemówieniu skierowanym do społeczności międzynarodowej premier Pakistanu Imran Khan podkreślił, że wyzwanie, przed którym stoją rządy krajów rozwijających się, to ratowanie ludzi przed śmiercią głodową, a jednocześnie powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. To olbrzymie zadanie dla wielu krajów. Rząd premiera Khana ma okazję, by odegrać pionierską rolę, ale nie wolno mu pozostawiać mniejszości religijnych bez pomocy. W przeciwnym razie może dojść do kolejnego kryzysu, wywołanego dyskryminacją religijną i konfliktami między społecznościami”.
W swoim raporcie rocznym za 2019 r. USCIRF zauważyła, że hindusi i chrześcijanie w Pakistanie „stoją w obliczu ciągłych zagrożeń dla swojego bezpieczeństwa i podlegają różnym formom nękania i wykluczenia społecznego”.
Źródło: uscirf.gov, AM
Uległość czy niepodległość
Zbiór głębokich refleksji prof. Andrzeja Nowaka nad losem naszego narodu. Cieszący się ogromną popularnością i szacunkiem pisarz, wybitny patriota i uczony, wypowiada się o sensie walki Polaków o niepodległość – zarówno dawniej, jak i teraz. Wyjaśnia znaczenie i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, zasadność wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego z końca XX stulecia.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.