Córka, którą chciano poddać aborcji, po 20 latach poznała swoją matkę

Nasi autorzy

Córka, którą chciano poddać aborcji, po 20 latach poznała swoją matkę

Claire Culwell  Fot. Facebook@Claire-Culwell Claire Culwell Fot. Facebook@Claire-Culwell

Claire Culwell jest jedną z najbardziej znanych obrończyń życia w Stanach Zjednoczonych. Jest mamą czwórki dzieci; przeżyła próbę aborcji jako córka 13-letniej dziewczynki. Jednak być może nie wybrałaby drogi, jaką kroczy, gdyby 10 lat temu nie spotkała swojej biologicznej matki twarzą w twarz.

„Jej łzy skłoniły mnie do działania. Jej ból skłonił mnie do działania”– powiedziała w rozmowie z działaczem pro-life Jonathonem van Marenem. – „Nie mogłam milczeć, ponieważ zdałam sobie sprawę z tego, jak to wpłynęło na mnie”.

Culwell dorastała w świadomości, że została adoptowana, ale nie wiedziała, że biologiczna matka próbowała ją abortować. Opowiedziała, że poznały się, kiedy Claire ledwie przekroczyła dwudziestkę. Pięć miesięcy później podzieliła się swoją dramatyczną historią z grupą młodzieżową. „Zdałam sobie sprawę tego dnia, że to jest dobre, [że] coś złego można wykorzystać w dobrym celu. I w ten sposób nigdy nie myślałam o przeszłości. Od 10 lat wciąż dzielę się moją historią”.

W rozmowie z van Marenem wspomniała też, że kiedy poznała swoją biologiczną matkę, wywarło to efekt terapeutyczny na nie obydwie. „Gdy [moja matka] rozpoczęła swoją drogę ku uzdrowieniu, była w stanie powiedzieć: ‘Okej, Claire mi wybacza, Claire rozumie, przez co przeszłam. Ale nie tylko to, słyszę, że Bóg mi wybacza!’”.

Culwell powiedziała również, że jej matka także podzieliła się publicznie swoimi doświadczeniami – jak to było, kiedy w wieku 13 lat została zmuszona do aborcji. „Oglądanie tego było niesamowite, jako że było w tym tyle odkupienia” – stwierdziła Claire –„ Nikt nie powinien chodzić po powierzchni ziemi jako ocaleniec z aborcji lub matka ocaleńca z aborcji”.

Wyznała także, że powiedziała swojej matce, iż bez względu na to, co zrobiła w przeszłości, kocha ją i docenia. „Chciałam, żeby wiedziała, że jest dla mnie najlepszą matką, za to, co dla mnie zrobiła i za danie mi rodziny [adopcyjnej] i życia. Miałam wspaniałe wychowanie z powodu jej wyboru, aby dać mi w moim życiu rodzinę”.

Źródło: Life Site News

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, Tom 3.

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II, Tom 3.

 

Dopóki żył Papież Wojtyła, dopóki paliły się światła w oknach jego apartamentów wychodzących na Plac św. Piotra, dopóty świat wydawał się być jeszcze w błogosławionych ryzach piękna, dobra i prawdy. Ten biskup w bieli miał bowiem dar jednoczenia ludzi na całym świecie wokół światła Chrystusowej nauki.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.