Były kanclerz Austrii zostanie członkiem rady nadzorczej rosyjskiej firmy państwowej.

Nasi autorzy

Były kanclerz Austrii zostanie członkiem rady nadzorczej rosyjskiej firmy państwowej.

Christian Kern  Fot. Wikimedia/SPÖ Presse und Kommunikation Christian Kern Fot. Wikimedia/SPÖ Presse und Kommunikation

Były kanclerz Austrii będzie po Wolfgangu Schüsselu i Hansie Jörgu Schellingu kolejnym byłym politykiem zaangażowanym w Rosji.

Na byłego szefa ÖBB i kanclerza z SPÖ, Christiana Kerna, może czekać stanowisko w radzie nadzorczej rosyjskiej państwowej kolei RZD. Wynika to z niepotwierdzonych doniesień agencji prasowej Interfax i rosyjskiej gazety biznesowej „Wiedomosti”, które opierają się na własnych źródłach lub osobach z wewnątrz. RZD nie wypowiedziała się w tej sprawie. W Austrii najpierw napisał o tym „Die Presse” online.

Kern ma w Rosji dobre powiązania. Na Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Petersburgu był szczególnym gościem prezydenta Władimira Putina i dał jasno do zrozumienia, że ​ nie przywiązuje wagi do sankcji wobec Kremla. Kolejnym tłem dla jego posady może być przedłużenie kolei szerokotorowej do Austrii . Ma biec od granicy ukraińskiej przez Słowację, zakończyć się na wschód od Wiednia i jest forsowana przez ministra transportu Norberta Hofera ( FPÖ ). W związku z tym wynagrodzenia dla dwunastu członków Rady Nadzorczej 2018 RZD wyniosły łącznie 51,8 mln rubli (obecnie 720 000 euro). Kern nie byłby pierwszym austriackim byłym politykiem, który pracowałby w rosyjskich przedsiębiorstwach państwowych. Były kanclerz z ÖVP Wolfgang Schüssel wejdzie podobno w czerwcu w skład dwunastoosobowego globalnego zarządu rosyjskiej firmy naftowej łukoil. Były minister finansów z ÖVP Hans Jörg Schelling z kolei doradza Gazpromowi w kontrowersyjnym projekcie rurociągu Nord Stream 2.

Źródło: Der Standard

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.