Boris Johnson w opałach. Czy premier chce odwrócić uwagę od podwójnych standardów brytyjskiego rządu?

Nasi autorzy

Boris Johnson w opałach. Czy premier chce odwrócić uwagę od podwójnych standardów brytyjskiego rządu?

Mieszkanie brytyjskich premierów przy Downing Street 10 w Londynie. Fot. autorstwa Sergeant Tom Robinson RLC - Photo http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/download.dll/45153802.jpgMetadata source: http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/fotoweb_isapi.dll/ArchiveAgent/5042/Search?FileInfo=1&MetaData=1&Search=45155532.jpg, OGL v1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28014902 Mieszkanie brytyjskich premierów przy Downing Street 10 w Londynie. Fot. autorstwa Sergeant Tom Robinson RLC - Photo http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/download.dll/45153802.jpgMetadata source: http://www.defenceimagery.mod.uk/fotoweb/fwbin/fotoweb_isapi.dll/ArchiveAgent/5042/Search?FileInfo=1&MetaData=1&Search=45155532.jpg, OGL v1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28014902 To nie są łatwe czasy dla premiera Zjednoczonego Królestwa. Coraz częściej nawet w jego macierzystej Partii Konserwatywnej spekuluje się o jego dymisji.

O pojawiające się doniesienia został zagadnięty w poniedziałek na antenie 4. kanału radia BBC torysowski sekretarz edukacji Nadhim Zahawi. Choć w mediach pojawiają się nowe informacje o poważnym naruszaniu przez brytyjskiego premiera reżimu antycovidowego, minister zapewnił, że Boris Johnson jest spokojny o swoje stanowisko.

Usiłujący przetrwać medialny skandal Johnson zapowiedział znaczące zmiany polityki imigracyjnej, w tym użycie wojska do zapobiegania próbom przedostania się przez kanał La Manche za pomocą małych łodzi.

Ten plan wczoraj został ostro skrytykowany przez Tobiasa Ellwooda, parlamentarzystę z Partii Konserwatywnej, który przewodzi pracom Komisji Obrony w Izbie Gmin. Ellwood powiedział, że użycie wojska do przeciwdziałania „wyzwaniom imigranckim” jest „ogromnym odwracaniem uwagi”.

Źródło: The Independent/Joe Middleton, JO

Jak prowadzić skuteczną, służącą państwu politykę? W poszukiwaniu odpowiedzi warto odrobić lekcję, jaką przynosi nam historia:

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.